LastMinute: Stefan W., zabójca prezydenta Gdańska, otrzymał status… pokrzywdzonego

Stefan W., który podczas finału WOŚP 13 stycznia śmiertelnie ranił nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, ma status pokrzywdzonego. Gdańska prokuratura prowadzi śledztwo, które dotyczy bezprawnego ujawnienia wizerunku i danych osobowych W. oraz rozpowszechniania informacji z postępowania przygotowawczego, przez wszczęciem procesu sądowego. W sprawie zarzuty usłyszeli już dwaj policjanci.

Film ze zdarzeń z Adamowiczem w Gdańsku:

O sprawie poinformowało Radio Gdańsk. W gdańskiej prokuraturze i wewnątrz struktur lokalnej policji trwają śledztwa, dotyczące bezprawnego ujawnienia danych osobowych Stefana W., mordercy Pawła Adamowicza. Jak informuje radio, w tej sprawie W. ma już status pokrzywdzonego.

Chodzi o ujawnienie zdjęcia Stefana W., które zrobione zostało już po zatrzymaniu go przez policję. Widać na nim nożownika w kajdankach i zielonym uniformie. Z kolei drugim wątkiem sprawy jest film z momentu ataku na Adamowicza, nagrany na scenie WOŚP, które rozeszło się po sieci.

Jak informuje radio, w tej sprawie dwóch funkcjonariuszy policji usłyszało zarzuty. Z kolei Biuro Spraw Wewnętrznych policji ustala, kto mógł doprowadzić do ujawnienia zdjęcia Stefana W. po zatrzymaniu. Zabezpieczone zostały telefony komórkowe wszystkich policjantów, którzy mieli styczność z mordercą Adamowicza – podaje Radio Gdańsk.

źródło: Radio Gdańsk, TVP Info