Warsaw: Trzaskowski wycofuje się – 바르샤바 : Trzaskowski가 철수

Sebastian Kaleta, członek sztabu wyborczego Patryka Jakiego w minionych wyborach samorządowych, złożył dziś dwie interpelacje w sprawie obietnic wyborczych Rafała Trzaskowskiego. Jego zdaniem prezydent Warszawy nie wywiązuje się z deklaracji w sprawie bezpłatnych żłobków i dofinansowania zajęć dla uczniów warszawskich szkół.Jak uważa Kaleta, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy „obiecywał szybko bezpłatne żłobki dla wszystkich, ale okazuje się, że projekt jest kompletnie nieprzygotowany”.

W interpelacji Kaleta przytacza wciąż widniejącą na stronie Trzaskowski.pl deklarację kandydata Koalicji Obywatelskiej: „od 2019 roku wszystkie dzieci w Warszawie będą miały zagwarantowaną opiekę żłobkową. Jeżeli dziecko nie znajdzie miejsca w żłobku publicznym (miejskim), miasto zapłaci za opiekę nad dzieckiem w placówce prywatnej”.

Jednocześnie Trzaskowski na konferencji prasowej 26 listopada br., „odmiennie niż w kampanii wyborczej zadeklarował wprowadzenie tego programu dopiero we wrześniu 2019 r.”. W związku z tym Kaleta zwraca się do prezydenta Warszawy o odpowiedzi na sześć pytań.

Dotyczą one m.in. tego, jaki jest harmonogram wprowadzenia od września 2019 roku bezpłatnych żłobków w Warszawie, deficytu miejsc w żłobkach, planowanego dofinansowania do opieki nad dzieckiem w żłobku prywatnym, tego, co nastąpi, jeśli liczba dostępnych we wrześniu 2019 roku miejsc w żłobkach będzie zbyt mała.

Odrębną interpelację Kaleta wniósł w sprawie obietnicy dofinansowania zajęć dla uczniów warszawskich szkół. Zdaniem radnego PiS na konferencji prasowej 26 listopada Trzaskowski „odmiennie niż w kampanii wyborczej zadeklarował wprowadzenie w 2019 roku w tym zakresie jedynie programu pilotażowego, który obejmie część uczniów z niektórych dzielnic”. Również w tym przypadku Kaleta skierował do prezydenta Warszawy kilka pytań, dotyczących m.in. tego, jaki procent warszawskich uczniów ma zostać objętych programem pilotażowym w 2019 roku, które szkoły zostaną objęte programem, jakie środki Trzaskowski zamierza przeznaczyć na program.

Całość obu interpelacji została zamieszczona na profilu twitterowym Kalety.

źródło: ( TVP )