UE: Wojewoda napisał do prezydenta Warszawy w obronie interesów Polski

Wojewoda kujawsko-pomorski zwraca się do prezydenta Warszawy o ponowne przeanalizowanie sprawy przetargu na tramwaje, który bydgoska Pesa przegrała z koreańską firmą.

Mikołaj Bogdanowicz w liście do Rafała Trzaskowskiego napisał, że rozstrzygnięcie przetargu na dostawę 213 tramwajów dla stolicy “należy uznać za co najmniej wątpliwe” i zwraca się o “podjęcie decyzji z korzyścią dla rodzimego przemysłu”.

Przedstawiciel rządu w naszym regionie podkreśla, że Pesa posiada doświadczenie i zaplecze, natomiast firma Hyundai Rotem Company, która wygrała przetarg – według ekspertów – takiego zaplecza nie ma, a jego tramwaje nie jeżdżą nigdzie w Unii Europejskiej. Bydgoski zakład z kolei dostarczył do europejskich miast niemal 700 pojazdów szynowych.

Oferta koreańskiej firmy okazała się tańsza -opiewała na miliard 800 milionów złotych, Pesa chciała 2 mld 300 mln. Jak informowaliśmy, Pesa prawdopodobnie odwoła się od wyniku przetargu. – Propozycja została dokładnie wyliczona i z głębokim przekonaniem nie tylko naszym, ale też wielu ekspertów uważamy, że za cenę konkurencji nie da się tego zrobić w Polsce – mówił Maciej Grześkowiak z Pesy.

Marcin Jędryczka przedstawiciel Hyundai Rotem w Polsce twierdził, że zaproponowana przez koreańską firmę cena jest dobra, a terminy dostarczenia tramwajów realne.

Cały list wojewody do prezydenta Warszawy
Szanowny Panie Prezydencie, z dużym zaskoczeniem przyjąłem podaną przez Pana publicznie informację o tym, że przetarg na dostawę 213 nowych tramwajów dla Warszawy wygrała koreańska firma Hyundai Rotem Company. Nie podzielam Pańskiej radości z tego faktu. Uważam, że wobec udziału w przetargu bydgoskich zakładów PESA takie jego rozstrzygnięcie należy uznać za co najmniej wątpliwe. Nie chodzi wyłącznie o to, że konkurentem firmy koreańskiej był polski producent, lecz o jego ogromne, potwierdzone wcześniejszymi kontraktami, doświadczenie w dostawach nowoczesnego taboru tramwajowego.

PESA dostarczyła do polskich i europejskich miast ponad 680 tramwajów. Posiada odpowiednie zaplecze techniczne i wysoko wykwalifikowaną kadrę, co zapewnia realizację nie tylko dostaw taboru, ale także jego serwis co najmniej przez 10 lat. Tymczasem z informacji, które do mnie docierają wynika, że koreański producent budzi poważne zastrzeżenia ekspertów, nie dysponuje bowiem w Polsce żadnym zapleczem, a jego tramwaje nie jeżdżą nigdzie w naszym kraju ani w Unii Europejskiej. Ponadto, w przestrzeni publicznej pojawiają się pytania, czy za proponowaną cenę koreański producent będzie w stanie zrealizować zamówienie.

Jako przedstawiciel Rządu RP w województwie kujawsko-pomorskim nie mogę pozostać wobec powyższych faktów obojętnym. W trosce o dobro polskiej firmy i zatrudnionych w niej pracowników zwracam się do Pana Prezydenta o ponowne, wnikliwe przeanalizowanie wszystkich aspektów „za” i „przeciw” oraz o podjęcie decyzji z korzyścią dla rodzimego przemysłu.

Z poważaniem
Mikołaj Bogdanowicz

 

źródło: ( RadioPik)

Komentarze: Prezydent Rafał Trzaskowski, obala interes dla Polski, kieruje się tanim winem , Fotka (płatna usługa) zatwierdzona przez Administratora serwisu: klik, aby zobaczyć 

 

 

Komentarze: W Kujawsko-Pomorskie to bezrobocie na 9,9%, jesteśmy zaraz po Olsztynie

Komentarze: Nie dziwi mnie fakt, że Prezydent Gdańska został zamordowany, bo to taka sama klika jak Trzaskowski w Warszawie?

Komentarze: Trzaskowski to nawet g..owno zje, aby był na pierwszym planie, czy on powinien iść do lekarza, w jego oczach widać seks na strcach

Komentarze: Spotkaliśmy się w prywatnym apartamencie, Trzaskowski i jeszcze jeden jakiś Gej mówili, że “za 100 tysięcy dolców nie odmawia się kontraktu”

Komentarze: Zobaczcie artykul “wPolityce” , Fotka (płatna usługa) zatwierdzona przez Administratora serwisu: klik, aby zobaczyc

 

 

Komentarze: Są nagrania Trzaskowski i jakiś pan z Hyundai (razem 45 minut, ciekawostki o którym nie mówi Pan Rafałek 🙂

Komentarze: Pan Rafał Trzaskowski powinien nazywać “Dyzma” pasowało by to najlepiej, prosty i głupawy Pan Dyzma

Komentarze: Współczujemy warszawiakom, że mają debila za prezydenta

Komentarze: Warszawa stolica Polski, a zarządza nią bezmyślny pustak z kilkoma osobościami. Każdy kraj śmieje się z Polaków, że rząd w Polsce porządny, a prezydent Warszawy jakiś ‘pustolepy’