Sech’s Soulful Reggaetón pomaga spełnić marzenia

Provided

Panamski piosenkarz opowiada nam o swoich nominacjach do Latin Grammy i jego „Sueños”

Autorstwo Lucas Villa

Biorąc pod uwagę stałą popularność Daddy Yankee (zwłaszcza po przeboju crossovera „ Gasolina ”) i Luisa Fonsiego (napędzanego przez nieśmiertelną „ Despacito ”), łatwo jest powiedzieć, jak muzyka reggaeton od dawna ma związek z jej domem w Puerto Rico. Ale jak pokazuje historia, gatunek ten jest również dobrze zakorzeniony w Panamie; stamtąd często wychodzili pionierzy z lat 80. i 90. El General, Nando Boom i Renato. Dźwięk, który pomogli kultywować, pierwotnie zwany reggae en Español , rozprzestrzenił się na portorykańską scenę muzyki podziemnej i ostatecznie osiągnął globalny sukces komercyjny, na zawsze łącząc muzykę z tym miejscem.

Ale historycy kultury zauważyli również blanqueamiento , czyli bielenie gatunku, w którym wpływ czarnych artystów na kształtowanie gatunku jest lekceważony, gdy latynoskie gwiazdy o lżejszej karnacji wzniosły muzykę na wyżyny. Z tego powodu powiązanie gatunku z Panamą zanikło przez lata. Ale jeden wschodzący mistrz panamski reggaetón ponownie umieszcza swój kraj na mapie.

Jako producent i autor tekstów Carlos Isaías Morales Williams – znany również jako Sech – wychodzi zza konsoli i osiąga globalny sukces, który przed nim mogli sobie tylko wyobrazić. Mimo że wielu reggaetoneros zostało wykluczonych z tegorocznych nominacji do latynoskich nagród Grammy, co wywołało sprzeciw w mediach społecznościowych, rosnącemu piosenkarzowi i autorowi piosenek udało się zdobyć trzy skinienia. Możesz usłyszeć dlaczego: głos Secha nadaje música urbana wyraźną duszę afro-łacińską, której jej brakuje.

Na początku tej dekady Sech był połową duetu produkcyjnego El Combo de Oro. Zmoczył stopy w reggaetón i música urbana w ogóle, pomagając jednocześnie tworzyć hity dla innych artystów. W 2017 r. Poczuł, że ma ochotę na solo i kontynuował własną karierę dzięki popularnemu singlowi „Miss Lonely”. „Jeden z moich przyjaciół powiedział mi:„ Bro, piszesz te piosenki i śpiewasz je lepiej niż inni artyści. Dlaczego nie śpiewasz? ”Sech powiedział MTV News. „Więc pięć lat temu zacząłem śpiewać”.

Jako panamski piosenkarz z marzeniem o supergwiazdie nazwał swój album 2019 Sueños , co przekłada się na Dreams . Okładka dokładnie przedstawia Secha jako milutkiego misia zasadzającego swoją flagę na Księżycu. „Marzeniem jest, aby Twój pierwszy album znalazł się na listach przebojów Billboard ” – powiedział. Sech otwiera go utworem „Soñando Despierto” lub „Dreaming Awake”, w którym uznaje, że walczy o sukces w domu. Jego potężny głos przełącza się między słodkim i dusznym na pozostałych utworach. Ból serca na jego przełomowym singlu „Otro Trago” lub „Another Drink” jest wyczuwalny, gdy śpiewa o kobiecie zapominającej o kłopotach w klubie.

Sech osiągnął 3 miejsce na liście Hot Latin Albums Billboard z Sueños, jednocześnie zdobywając nominację do nagrody Latin Grammy w kategorii Best Urban Music Album. „Otro Trago”, który śpiewa wraz z Darellem, osiągnął 37. miejsce na liście przebojów Hot 100 z całego gatunku i otrzymał nominacje do Best Urban Song oraz Best Urban Fusion / Performance. (Zawiera również remiks z udziałem Ozuny, Nicky Jam i Anuela AA.) Przed nagrodami 14 listopada Sech rozmawiał z MTV News o spełnieniu swoich marzeń.
Wiadomości MTV: Jak czujesz się po byciu twórcą dla innych artystów?

Sech: Myślę, że to pierwsza rzecz, której musisz się nauczyć: być dobrym kompozytorem i producentem. Nie jest to pełny producent, ale być kimś, kto wie coś o muzyce. Do gry na pianinie i niektórych instrumentach. Aby mieć to doświadczenie być artystą.

Wiadomości MTV: Jaka jest różnica pomiędzy pisaniem dla kogoś innego a pisaniem dla siebie?
Sech: Robię wszystko sercem i czuciem. Zawsze robię co w mojej mocy. Nie ma różnicy. Piszę piosenkę, a jeśli to dla mnie, to dobrze, a jeśli nie dla mnie, to wciąż dobrze. [śmiech]

Wiadomości MTV: Kim są ludzie, którzy wpływają na twoją muzykę?

Sech: Tata Yankee, Drake, Post Malone i Justin Bieber. Też chciałbym z nimi pracować. Uwielbiam R&B. Słyszę R&B, muzykę jazzową i bluesa. To ja: połączenie reggaetonu z R&B.

Wiadomości MTV: W jaki sposób twoja piosenka „Otro Trago” połączyła się?
Sech: Zacząłem grać na pianinie w studio. To była romantyczna piosenka, a później Dimelo Flow powiedział mi, że może nałożyć na nią trochę reggaetonu, aby ją wzmocnić. Ta piosenka była eksperymentem.

https://www.instagram.com/p/B4NS7B5JOse/

Wiadomości MTV: Co sądzisz o nominacjach do Latin Grammy?
Sech: Tak dobrze się czuję. To mój pierwszy raz w Latin Grammys. Zawsze widziałem je w telewizji. Nigdy nie myślałem, że się tam zobaczę.

Wiadomości MTV: Co sądzisz o tak dużej muzyce latynoskiej?

Sech: To wspaniale, ale wszyscy muzycy poświęcili dużo czasu i pracy, aby tak się stało. To coś, czego należy przestrzegać. Czuję, że jesteśmy w najlepszej chwili na música urbana i reggaetón. Aby muzyka była globalna i wszędzie, jest niesamowita.

Wiadomości MTV: Jak reggaetón ma korzenie w Panamie, jak się czujesz reprezentując swój kraj?
Sech: Cieszę się, że reprezentuję mój kraj. Znasz już historię z Panamą i Portoryko. W Panamie jest tyle talentów i jestem bardzo dumny z tego, że jestem jedną z osób reprezentujących to, skąd pochodzę.

[MTV News Staff]