Prezes Orlenu: Za rządów PO-PSL spółki Skarbu Państwa staczały się

Za czasów rządu PO-PSL spółki Skarbu Państwa staczały się – ocenił w czwartek w programie „#Jedziemy” w TVP Info prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Powołując się na bardzo dobre wyniki finansowe Orlenu wskazał, że przez osiem lat rządów PO i PSL grupa miała zysk 2,9 mld zł, obecnie – przez 3,5 roku – jest to zysk ok. 21 mld zł. – To 900 proc. wzrostu, gdzie te pieniądze były? – pytał Obajtek.

Zysk netto Grupy Orlen w II kwartale 2019 r. wyniósł 1,6 mld zł przy wyniku ponad 1,7 mld zł w tym samym okresie 2018 r. Przychody Grupy w II kwartale 2019 r. osiągnęły ponad 29,2 mld zł, a w tym samym okresie 2018 r. wynosiły 26,7 mld zł – wynika z danych koncernu.

Komentując wynik grupy prezes Orlenu Daniel Obajtek wskazał, że przyczynami tak dobrych wyników są: „walka z mafiami paliwowymi, walka z szarą strefą, którą wypowiedział rząd i premier Mateusz Morawiecki, wzrost gospodarczy i działania operacyjne Orlenu”.

Obajtek podkreślił też, że obecnie w Polsce „mamy jedne z najtańszych paliw w Europie”. – Jeżeli chodzi o akcyzy, to też są jednymi z najtańszych w Europie – dodał.

źródło: [ TVP.info ]
More Posts for Show: reklamujmy sie