Można być idiotą i rządzić nawet Warszawą, jaki pan taki klan?

Trzaskowski w wywiadzie dla „GW” użył 29 razy skrótu „PiS”. O „Czajce” powiedział raz. W wywiadzie, jakiego udzielił „Gazecie Wyborczej” prezydent stolicy, najczęściej pojawia się sformułowanie „PiS” – 29 razy. O oczyszczalni ścieków „Czajka” Trzaskowski mówi tylko raz: dziękując min. Michałowi Dworczykowi za pomoc. W ostatnim dniu kampanii wyborczej straszenie PiS-em to fundament wypowiedzi Trzaskowskiego.

Prezydent Warszawy straszy, że decyzje rządu PiS doprowadzą do regresu stolicy, który zostanie wywołany zwiększeniem koniecznych wydatków miasta. „W kasie miasta będzie więcej pieniędzy z podatków. Ale nawet jak je policzymy, i tak jesteśmy w plecy ponad miliard rocznie. Do końca kadencji będziemy mieć ponad 4 mld zł mniej. Jeżeli PiS w tym tempie będzie zabierać pieniądze, być może będziemy musieli opóźnić bądź zrezygnować z niektórych inwestycji” – mówi „Gazecie Wyborczej” Trzaskowski.

Ta rezygnacja według niego może dotyczyć m.in. obwodnicy śródmiejskiej, budowy siedziby Sinfonii Varsovii i teatru TR oraz tramwaju na Gocław. „Chcą zabrać Warszawie pieniądze, by finansować swoje społeczne programy” – powiedział Trzaskowski.

Zwrotu „PiS” Trzaskowski używa w wywiadzie aż 29 razy, a o prezesie Jarosławie Kaczyńskim mówi 5 razy. Z kolei pytania o przyczyny awarii oczyszczalni „Czajka”, zrzut ścieków do Wisły i skandal z wielomiesięczną awarią spalarni nie padają. Prezydent stolicy dziękuje jedynie za pomoc rządu w rozwiązaniu problemów ściekowych stolicy.

Rafał Trzaskowski ma za to do siebie i swoich partyjnych kolegów pretensje, że podczas kończącej się kampanii wyborczej za mało straszyli PiS-em. „Straszenia PiS-em było za mało? – Tak. Nimi trzeba straszyć od rana do nocy. Bo to nie są przelewki, kiedy wszystkie instrumenty państwa mogą być użyte przeciwko krytycznemu wobec władzy obywatelowi” – odpowiada Trzaskowski.

Niewiele mówi o tym jak zamierza rozwiązać bieżące problemy warszawiaków. Nie wyjaśnia, dlaczego młodzież licealna nie może korzystać z darmowych przejazdów komunikacją miejską, a władze Warszawy ograniczyły o ponad połowę kwotę dotacji dla Centrum Jana Pawła II oraz liczbę stypendiów przyznawanych przez tę instytucję.

W wywiadzie prezydent stolicy nie wyjaśnia także, dlaczego wojewoda mazowiecki musiał rozpocząć kontrolę w ratuszu w związku z informacjami o problemach z wypłatą świadczenia 500+. Trzaskowski mówi za to, że 500+ nie przyniosło spodziewanych efektów demograficznych, a Platforma Obywatelska na pewno go nie zlikwiduje. O programie Koalicji Obywatelskiej nie mówi nic – poza jednym zdaniem na temat podatku PIT.

źródło:


More Posts for Show: reklamujmy sie