Jonas Brothers „Like It’s Christmas”: autor tekstów Freddy Wexler świąteczny…

Peggy Sirota

Trudno sobie wyobrazić powrót Jonasa Brothersa na lepsze. Od czasu ponownego uruchomienia zespołu w marcu,..

…nagrali singiel nr 1, pobili rekordowy album, rozpoczęli trwającą światową trasę koncertową i wygrali swój pierwszy VMA. W zeszłym tygodniu zakończyli niesamowity rok wydaniem świątecznej klasyki „Like It’s Christmas”, udowadniając, że spotkanie Jo Bros jest naprawdę darem, który wciąż daje.

Ale piosenka prawie nigdy nie trafiła w ręce Kevina, Joe i Nicka, jak napisał autor tekstów i producent Freddy Wexler w MTV News. 33-letni Wexler współpracował ze wszystkimi, od ZAYN po Post Malone, oprócz wydawania własnej muzyki pod pseudonimem Jackson Penn. Jest także scenarzystą i opracowuje świąteczny film, w którym potrzebna jest oryginalna piosenka do jednej konkretnej sceny. Dlatego podczas sierpniowej sesji pisania piosenek poprosił dwóch przyjaciół, Annikę Wells i Gian Stone, aby pomogli mu stworzyć nową świąteczną melodię. Nieważne, że w Los Angeles był środek lata; skończyli na „Like It’s Christmas”.

„Rezultatem był pomysł, który idealnie pasuje do filmu” – przypomniał Wexler. „A najbardziej szaloną częścią tego wszystkiego jest to, że po usłyszeniu piosenki moja żona, która jest byłym menedżerem muzycznym i A&R, powiedziała:„ Widziałam, jak Jonas Brothers gra w tym filmie i śpiewa tę piosenkę ”. Pomyślałem: „Tak, OK, cokolwiek”.

Z głosem Wellsa zakotwiczonym w wersji demo utworu, Wexler i Stone wysłali go do super producenta Jasona Evigana, aby uzyskać jakieś opinie. Najwyraźniej wyczuwając świąteczną magię bopa, Evigan włożył na nią własny głos i przekazał go Jonasowi Brothersowi oraz ich dyrektorowi A&R, Wendy Goldstein. Zespół ostatecznie postanowił współpracować nad nim jako singiel, a Wexler uważa, że ​​to dlatego, że dostrzegli potencjał w piosence, która nie jest tylko o Bożym Narodzeniu, ale bardziej ogólnie o miłości (właściwie nie zamierzona gra słów).

„Podoba mi się pomysł, że Boże Narodzenie to nie tylko jeden dzień, ale także stan umysłu i uczucie” – powiedział Wexler na temat piosenki. „Myślę więc, że idea„ Sprawiasz, że każdy dzień wydaje się być świętami Bożego Narodzenia ”, rezonuje z nim na bardzo ludzkim poziomie”.

Po zamknięciu JB Wexler i Stone polecieli do Austin w Teksasie, gdzie zespół śpiewał wokale do nowej muzyki (nawiasem mówiąc, „niesamowita muzyka” – dodał Wexler). To właśnie tam, w ciągu kilku dni października, bracia zamienili „Like It’s Christmas” w „w pełni zrealizowaną klasyczną płytę”.
„Bracia Jonas wpadli na dobry pomysł i zamienili je w coś naprawdę wyjątkowego” – powiedział Wexler. „Byłem bardzo podekscytowany. Są niesamowicie utalentowani. Sposób, w jaki interpretowali melodie i groove oraz ich pomysły na modernizację… wszystko to było naprawdę instrumentalne w uzyskanej płycie”.
Nie tylko to, ale „Like It’s Christmas” brzmi jak legalna melodia Jonas Brothers – odrzuć świąteczne dźwięki i teksty, a nadal pozostanie Ci kość utworu, który brzmi autentycznie w ich brzmieniu.
„Posiadanie ich w studio naprawdę pomogło nam uzyskać dźwięk zarówno klasyczny, jak i nowoczesny, a ostatecznie taki, który jest autentycznie Jonas Brothers” – wyjaśnił Wexler, dodając, że wszyscy trzej bracia byli profesjonalistami w studio, którzy naprawdę ucieleśniali to „ptaki” Pióro ”, o którym śpiewali w„ Sucker ”. Na przykład Nick i Joe bez problemu wyczuli, kto powinien zmierzyć się z wersetami i harmoniami, podczas gdy Kevin trenował swoich młodszych braci podczas ich śpiewu. „To niesamowita jednostka” – powiedział Wexler.

Poza złotym akcentem JB, płyta została wyprodukowana przez Gian Stone i wzmocniona przez koproducentów Wexlera, Evigana i Mike’a Elizondo, a także legendarnego aranżera klaksonów Jerry’ego Heya, który zrobił wszystkie rogi na thrillerze Michaela Jacksona. Oryginalne demo, powiedział Wexler, miało oczywisty świąteczny klimat, ale ukończenie go polegało na zebraniu odpowiedniej grupy współpracowników, aby przenieść go na wyższy poziom. Oznaczało to także cofnięcie panowania w określonych momentach, na przykład kiedy toczyła się namiętna debata na temat tego, kiedy sanie powinny wejść na tor.

„Wszyscy chcieliśmy stworzyć coś klasycznego i ponadczasowego, a jednocześnie nowoczesnego i czegoś, co nie wydawałoby się wymuszone” – wyjaśnił. „Jeśli zaczyna się od nietoperza z dzwonkami i rogami sań i wszystkim, na co chcesz zbudować, może być za dużo, za wcześnie.
„Chcieliśmy, aby ludzie czuli się ciepło, puszysto i szczęśliwie i stukali stopami w każdej sekundzie” – kontynuował. „Jeśli był moment, kiedy straciliśmy tę magię, zmieniliśmy ją. Wszyscy znają to uczucie w grudniu, kiedy ludzie są związani, ale nie mogą przestać się uśmiechać. To niewytłumaczalna radość. Chcieliśmy to uchwycić.”

Sądząc po entuzjastycznej reakcji fanów, wydaje się, że misja została wykonana – a Wexler powiedział, że wszyscy zaangażowani wygrzewają się w pozytywności. Słusznie również świętują fakt, że piosenka powstała w tak krótkim czasie; rozpoczęto go w sierpniu, wysłano do Jonas Brothers we wrześniu, nagrano w październiku, a wydano w listopadzie, w samą porę, aby dokładnie wpaść w ucho fanów przez cały sezon wakacyjny.

„Hitowe piosenki są niesamowite, ale to inne uczucie. Jonas Brothers z oryginalną piosenką świąteczną po prostu wywołuje uśmiech” – powiedział Wexler. Takie podejście jest zgodne z własnym życiem Wexlera – jako Jackson Penn chce „wprowadzić dobre samopoczucie w świecie, w którym można by użyć niektórych” z nowymi utworami, takimi jak „ My Girl ” – a także z Jonasem Brothersem, o którym wszyscy mówili to szczęście zaczyna mentalność w tym roku. Teraz robią to tylko w czapkach Świętego Mikołaja.

[Madeline Roth]