Aurora Halal – Psychodeliczne techno w wysokiej rozdzielczości

„Chcę sugestywnych obrazów, hipnotycznych motywów – przytłaczających przypływów uczuć, ryzykownych kombinacji, a nawet niewygodnych chwil, bo wolałbym wrócić do domu”. Tak Aurora Hala opisała swoje MO podczas wywiadu dla Breaking Through w 2014 roku. Ta jasność widzenia, w połączeniu z ostrą etyką DIY, sprawiły, że stała się liderem swojej lokalnej sceny, zapoczątkowując nową erę nowojorskich wydarzeń techno z imprezy Mutual Dreaming i Sustain-Release, jej weekendowy obóz techno w Nowym Jorku. Dzięki temu stała się wyjątkową artystką. W swoich produkcjach, setach DJ-skich i występach na żywo Halal dąży do brzmienia mrocznego, bujnego i rytmicznie dynamicznego, prezentując techno nie jako formę muzyki na imprezę, ale jako, jak to ujęła, „psychodeliczne zanurzenie w wysokiej rozdzielczości”.

Dzisiejsze występy Halal są czymś wartym obejrzenia – jej sety DJ-skie należą dziś do najlepszych w techno. RA.681 to migawka jej gry A.

Co porabiałeś ostatnio?

Od początku roku miałem przyjemność spędzać dużo czasu w domu w Nowym Jorku, wychodząc, słuchając muzyki na słuchawkach i spacerując po mieście, które ostatnio naprawdę wyskakuje. Mieszkam tu od 12 lat i bardzo to kocham. W ubiegłym roku rozpocząłem rezydencję w Nowadays in Queens, gdzie gościłem artystów takich jak Batu, Rrose, Kassem Mosse itp. I robiłem seanse przez całą noc. W styczniu zorganizowałem imprezę Mutual Dreaming, która odbywa się teraz tylko kilka razy w roku. A te następne miesiące to ostatnie etapy przygotowań do szóstego roku Sustain-Release, czyli festiwalu, który organizuję z Danielem Martinem-McCormickiem, który odbywa się na letnim obozie dla dzieci i jest w 100% zrób to sam, nie ma sponsorów i 1000 uczestników. Staje się to głównym celem mojego życia każdego roku i wszystkie moje pomysły się w nim przenikają, więc w tej chwili bardzo o tym myślę. Niedługo mam nową płytę z dwoma świetnymi remiksami Waty Igarashi w mojej wytwórni Mutual Dreaming Recordings.

Jak i gdzie nagrano miks?
Na moim lofcie w Bushwick na 3 CDJ-ach, Xone 92 i pedale pogłosu.
Czy możesz nam powiedzieć o idei tego miksu?

Ten jest parnym tańcem mózgu, który wykonałem podczas kilku deszczowych wiosennych nocy, wyglądając przez okno. Bawiłem się grając z różnymi rytmami i miksując krótkie, zapętlone fragmenty utworów, które nigdy nie przychodzą na całość. Moim celem jest, aby elementy rozmawiały ze sobą i tworzyły uczucia w kombinacjach. Ten jest bardziej nastrojowy w słuchawkach niż w klubie.

Jesteś artystą o wielu talentach – prowadziłeś wytwórnie, produkowałeś muzykę, organizowałeś imprezy itp. – ale w ciągu ostatnich kilku lat DJing stał się twoim głównym sposobem ekspresji. Czy to tak do ciebie pasuje? Jak zmienił się Twój styl i technika w tym czasie?

Lubię śledzić swoje etapy, aw ostatnich latach DJing objął prowadzenie, głównie dlatego, że zazwyczaj jestem na trasie lub przygotowuję się do trasy, co oznacza, że ​​nieuchronnie się tam skupiam. To doświadczenie przyniosło wiele ekspozycji na różne sceny i scenariusze, moje ulubione to projekty DIY lub projekty podziemne. Lubię oglądać kulturę rozgrywającą się w różnych miejscach, Mamba Negra w Sao Paulo, Ankali w Pradze, Smoke Machine w Tajpej, Regenerate w Mumbaju i wiele innych wyróżniało się w ostatnich latach. Regularne granie w Berghain, De School i Obecnie jest dużą częścią mojej podróży jako artysty – kontrolowanie tych dużych, intensywnych pokoi i systemów dźwiękowych to strzał w ramię za każdym razem podczas przygotowań i egzekucji. Za każdym razem czuję się bardzo niespokojna i nerwowa, ale przede wszystkim wezwana, by robić swoje rzeczy tak mocno, jak to możliwe, bez kompromisów. Kiedy działa, jego alchemia jest jak całkowite zaciemnienie, które zawsze popycha mnie w nowe miejsca.

W ostatnich latach zaskoczyłem się, chcąc tworzyć pulsujące ciemne wiry i naprawdę szalone, czasem przerażające lub bardzo delikatne momenty. Nie wiem, skąd pochodzi, ale staram się, aby przemawiało przeze mnie i nie kwestionowało tego. Uwielbiam też pisać transmisje na żywo, wiedząc, że jest szybkowar napięcia w czasie rzeczywistym, co by się stało, gdybym to tutaj umieścił? Itp.

Twój drugi duży projekt to oczywiście Sustain-Release. Jakie jest największe wyzwanie zorganizowania tej imprezy? Jaka jest największa wypłata?

Sustain to zdecydowanie jeden z najbardziej satysfakcjonujących projektów, jakie kiedykolwiek zrealizowałem. Każdy szczegół jest czymś do przemyślenia i zrozumienia, więc stale się uczy, współpracuje i próbuje przesunąć sprawy na wyższy poziom. Mam tendencję do bycia perfekcjonistą w sprawach, ale z Sustain jest to niemożliwe, ponieważ jest tak dużo chaosu w korzystaniu z dużej fizycznej lokalizacji i tak wielu współpracy, i właśnie dlatego działa tak dobrze. Często czuję się jak dziecko, które wszyscy karmimy i prowadzimy, ale ma swoje życie, głos i przeznaczenie.

Największym wyzwaniem jest nieunikniony strumień niespodzianek i problemów, wśród ogólnej wrogości i braku infrastruktury wokół imprez tanecznych w Ameryce. Ale to także najlepsza część, ponieważ ogólnie rzecz biorąc, lekcja polegała na tym, aby każde wyzwanie poprowadziło ją w kierunku czegoś lepszego. Potrzebowanie nowej lokalizacji w ostatniej chwili doprowadziło nas do najlepszej, nieudane loty doprowadziły do ​​idealnej zamiany setów, a kiedy PLO Man zagrał niespodziewany 8-godzinny set zamykający, którego nie planowaliśmy. Do tego momentu personel był już wyczerpany, więc po prostu uwolniliśmy wszystkie pozostałe napoje i powiedzieliśmy PLO, że tylko on nadal pracuje.

Uwielbiam tego typu rzeczy. Również w przypadku rezerwacji staram się być bardzo intuicyjny i wybierać rzeczy, które jestem ich fanem, ale tak naprawdę nie stały się jeszcze „rzeczą”, ale po prostu wiem, że będą naprawdę świetne. Często więc widzę je po raz pierwszy wraz z publicznością. Staramy się wybierać rzeczy, które będą zaskakiwać i zachwycać, w tym nas samych.

Lista utworów:

Pogrzeb – Endorphin
Chris Watson – Oczekiwanie
Aleksi Perälä – UK74R1721031
Skee Mask – Wybierz 274
Versalife – Syriusz
DJ Who – Daj mi trochę więcej (Mike Parker Remix)
Simo Cell – A Wink Gone Wrong
ZIPPO – Inconstant Universe
Asymptote & ZIPPO – Sublunar
Chris Watson – La Anunciante
Aurora Halal – Fattal 22 [nadchodzące MD003] Dez Williams – Acid Bath
DJ Python – Todo Era Azul (Versiòn Afuera)
Aurora Halal Eternal Blue (Wata Igarashi Crossing Remix) – [nadchodzące MD003] Simo Cell – Stop The Killing
Denise Rabe – Sunday Blues (Rrose Remix)
Ruhig – Perle
Otchłań X – H. Turt acapella
Pinch & Mumdance – Strobe Light
Paliwo – sztywne
Tin Man – kwas surfingowy
Pris – Grace
Aurora Halal – acapella
Alden Tyrell – Ładowność
Negative Return – First Light (Live Mix)
Halal & Relaxer – fragment
Source Direct – Secret Liaison
Fotka: Aiken