Aisha Devi mistyczne rysy i nieziemskie edycje

Rok 2010 był punktem zwrotnym dla Aïsha Devi. Nauczyła się medytować, co zmieniło całe jej podejście do życia i muzyki. Przeszła od niezależnej artystki crossover do alchemika dźwiękowego, wydając abstrakcyjną muzykę elektroniczną, która wykorzystuje specjalne częstotliwości i alternatywne strojenie, a wszystko to z jej niesamowitym, elastycznym głosem. Jej głos i sposób, w jaki go przetwarza, to jej sekretny składnik. „Nauczyłam się przedłużać rezonans akordów wokalnych” – powiedziała w zeszłym roku w wywiadzie . „Wytwarzam wiele oscylacji i harmonii, które łączą się z częstotliwościami muzyki i wywołują odmienny stan świadomości”.

Muzyka Devi ma cel. Jej celem jest wzbudzenie stanów medytacyjnych, uzdrowienie słuchaczy i wykorzystanie wspólnego potencjału nocnego klubu. Poprzez swoje wydawnictwa w Houndstooth i własną wytwórnię Danse Noire bada potencjał głębszego znaczenia i intencji w muzyce elektronicznej, obejmując tematy tak gęste jak teoria strun. Jej ostatnia EPka, SLF , była jedną z jej najbardziej klubowych postaci, z zuchwałymi i wybuchowymi perkusjami, słodkimi rave melodiami i, jak zawsze, jej niepowtarzalnym głosem, często wznoszącym się do tonów hiperrealnych.

Możesz tańczyć do muzyki Devi, ale rzadko odpowiada ona rozpoznawalnemu gatunkowi lub oczekiwaniom. Podcast RA ma tę samą logikę precla. W jednej chwili faliste i średnie tempo, aw następnej gwałtowne uderzenie, Devi wytycza ścieżkę przez outré klubową muzykę i wnosi wiele własnych edycji. Zaprasza Slikbacka, Amnesię Scannera i Tricky’ego do swojego świata i łączy Rage Against The Machine z Flowdanem i Billie Eilish z Johnem Carpenterem. To prawie produkcja tak samo jak miks, tak troskliwy jak jedna z jej płyt. Może wprowadzić cię w stan medytacji lub przygotować cię na wieczorny wypad. Tak czy inaczej, sprawi, że poczujesz coś.

Co porabiałeś ostatnio?

Byłem w trasie niemal bez przerwy, złamałem głos i ciało, ale mój duch wciąż jest wysoki, gromadząc się z niesamowitymi ludźmi na całym świecie.

Jak i gdzie nagrano miks?

Został nagrany w Berlinie, gdzie niedawno się przeprowadziłem. Moje studio nie jest jeszcze odpowiednio skonfigurowane, więc zostało złożone w moim salonie, koty i rośliny czuwały nade mną. Zawsze poświęcam trochę czasu na połączenie rzeczy i pojęć, znajdując ciekawe acapellas i rzadkie instrumenty, aby wygenerować precyzyjny byt.

Czy możesz nam powiedzieć o idei tego miksu?

Tworzę miks w sposób, w jaki tworzyłbym zestaw na żywo, wyraźnie narracyjny i osobisty. Lubię ustawiać atmosferę, lokalizacje, postacie, dramat i trochę nauki. Rodzaj greckiej tragedii.

Dużo mówiłeś o tym, jak medytacja podkreśla twoją pracę produkcyjną. Czy wpływa to również na sposób, w jaki tworzysz muzykę?

Nie medytacja sama w sobie, ale zawsze mam zamiar wznieść się w mojej pracy. Lubię zderzać się z estetyką i uwielbiam anachronizmy, które ujawniają wzór. Podstawą ludzkiej muzyki jest rytuał.

Miks jest pełen własnych edycji, od podziemnej muzyki tanecznej po gwiazdy pop i raperów. Większość artystów wprowadza zmiany, aby utwory nadawały się do gry w klubie – ale to nie brzmi tak, jak dzieje się tutaj. Jaki jest twój proces myślowy lub cel podczas dokonywania tego rodzaju edycji?

Muzyka klubowa się zmienia, ściśle 4/4, a wysokie BPM nie są już rdzeniem dobrego rave. Kiedy ludzie imprezują, szukają tego oświecającego czynnika. Tworzę zmiany, aby zbudować kontinuum, komentować nasz kontekst kulturowy i wywoływać odmienne stany świadomości poprzez nieoczekiwane kombinacje.

Co zamierzasz dalej?

Więcej więcej więcej programów. I nowy projekt AR z Pussykrew. Jestem również bardzo chętny, aby zacząć pisać nową muzykę. S / O do Gabber Modus Operandi, 33EMYBW, Varg i Equiknoxx. Wersje SLF dostępne w przyszłym miesiącu.

Lista utworów

Aïsha Devi – Superluminal (niepublikowane)

Philip Glass – Koyaanisqatsi kontra Post Malone (Aïsha Devi Edytuj)
Wykorzystane ciało – nigdy nie było dość
Gabber Modus Operandi – Trance Adiluhunxxx
E-Saggila – My World My Way (Aïsha Devi Vegan Edit)
J-Zbel – Riddim Du Bardouin
John Carpenter – The Fog vs Billie Eilish (Aïsha Devi Edytuj)
Tomas Urquieta – Dueños de Nada x Ariana Grande (Aïsha Devi Edit)
Iona Fortune – Xu?
Kablam – DJ HAY !?
Slickback & Hyph11e – Shimian vs The Prodigy (Aïsha Devi Edit)
Racine – Quelque Chose Tombe II (nadchodzący Danse Noire)
Tricky – For Real (Aïsha Devi Edit)
Llanto – Raum
Aïsha Devi – Nie zawsze jestem tam, gdzie jest moje ciało (Varg Remix)
Sign Libra – Outro / Oophaga Pumilio
Racine – Désordre Baroque (nadchodzący Danse Noire)
GIL – Swallow Ash
Amnesia Scanner & Bill Kouligas – Lexachast II (Aïsha Devi Vocaloid Edit)
Rage Against The Machine vs Flowdan (Devi Edit)