Pan Kamiński o taśmach Neumanna: Dawka cynizmu nie do zaakceptowania

Dla przeciętnego obywatela jest to dawka cynizmu nie do zaakceptowania. Stężenie tego cynizmu, pogardy dla norm przyzwoitości, które powinny obwiązywać w każdym środowisku, jest niewyobrażalne – powiedział w programie „Gość Wiadomości” Michał Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji. To komentarz do nowych taśm Sławomira Neumanna z Platformy Obywatelskiej opublikowanych przez „Wiadomości”.

„Wiadomości” TVP1 opublikowały kolejne nagrania, które odsłaniają kulisy obsadzania politycznych stanowisk w mieście i podległych mu spółkach. Padają m. in. słowa: „Jak wygramy wybory samorządowe, to będzie dużo do dzielenia”.

Michał Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji i minister koordynator służb specjalnych, stwierdził, że dla przeciętnego obywatela jest to dawka cynizmu nie do zaakceptowania. – To są często słowa przerażające – powiedział i dodał, że wcale nie chodzi o liczne wulgaryzmy w wypowiedziach prominentnego polityka Platformy Obywatelskiej.

– Chodzi o to, co się kryło za tym cynizmem. To kupczenie stanowiskami, brak jakichkolwiek standardów, pogarda dla innych ludzi, partyjniactwo nie do zaakceptowania – wymieniał.

Kamiński uważa, że PO ma wielki problem. – A obywatele nie zrozumieją akceptacji w życiu publicznym tego typu postaci – ocenił minister.

źródło: TP.info