Polska: Szydło, wszyscy mamy prawo korzystać ze wzrostu gospodarczego

Wicepremier Beata Szydło (2L), minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (2P), wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka (C), wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Iwona Gibas (L) podczas konferencji prasowej, 18 bm. na dworcu kolejowym w Oświęcimiu, w związku z przywróceniem połączenia kolejowego na trasie Oświęcim – Czechowice Dziedzice. PAP/Jacek Bednarczyk

Wicepremier Beata Szydło i wojewoda małopolski Piotr Ćwik zainaugurowali w poniedziałek w Krakowie akcję informacyjną w regionie nt. “nowej piątki PiS”. “Wszyscy mamy prawo korzystać ze wzrostu gospodarczego” – przekonywała Szydło.

Jak mówiła Szydło, “wszyscy mamy prawo korzystać ze wzrostu gospodarczego, Polska się rozwija, wyniki gospodarcze Polski są coraz lepsze”. “Rząd potrafi dobrze zarządzać finansami publicznymi, dobrze gospodarować budżetem. Uszczelniliśmy system podatkowy, te miliardy złotych, które za czasów naszych poprzedników wypływały z budżetu państwa, w tej chwili są w budżecie, i dzięki temu można finansować kolejne projekty społeczne” – podkreśliła Szydło.

Wicepremier oceniła, że programy społeczne, przygotowywane przez rząd PiS, “stają się również kołem zamachowym polskiej gospodarki, jak na przykład 500 plus”. “Przygotowaliśmy kolejne projekty, kolejne propozycje, i w tej chwili rozpoczęliśmy wdrażanie ich w życie” – dodała.

Wojewoda Ćwik przekonywał, że celem władz jest dotarcie z nowym programem do szerokiego grona mieszkańców Małopolski. “Chcemy być w każdej gminie, w każdym powiecie, spotykać się z mieszkańcami, przekazywać informacje, materiały informacyjne, ale też odpowiadać na pytania, które będą się pojawiać. Te nasze spotkania będą miały formułę konsultacji z mieszkańcami” – zapowiedział.

Jak ocenił, “rodzina jest motywem przewodnim działań rządu PiS, szeroko rozumiane programy rodzinne, kierowane do różnych grup społecznych są realizowane i wdrażane przez rząd PiS – konsekwentnie od początku funkcjonowania rządu”.

Wicepremier Szydło i wojewoda małopolski udali się następnie z wizytą do Myślenic i Krzeszowic. W Krzeszowicach obecny będzie również premier Mateusz Morawiecki.

Tzw. “nową piątkę PiS” przedstawił pod koniec lutego prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Morawiecki na konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada ona wprowadzenie “500 plus” od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26 roku życia, “trzynastka” dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy.(PAP)

autorka: Nadia Senkowska

źródło: [PolskieRadio24]

nak/ mrr/