Rosyjski kret w PE: !Córka komisarza Putina pracuje w Parlamencie Europejskim

Rosyjski KRET w Europejskim Parlamencie - Kolaboracja Francuzów

PARLAMENT EUROPEJSKI TO GŁUPCY !?

Jelizawieta Pieskowa, której ojciec Dmitrij Pieskow jest rzecznikiem prezydenta Rosji Władimira Putina, została stażystką w Parlamencie Europejskim – podały media w Rosji. Pieskowa będzie pracować w biurze francuskiego europosła Aymerica Chauprade’a.Informację tę podało Radio Swoboda (rosyjska redakcja Radia Wolna Europa/Radia Swoboda), powołując się na stronę internetową PE. Chauprade potwierdził w rozmowie z rozgłośnią, że córka wysokiej rangi rosyjskiego urzędnika należy do jego zespołu.

Eurodeputowany powiedział, że Pieskowa „jest córką ważnej osobistości w Federacji Rosyjskiej, jednak jako studentce przysługuje jej nie mniej praw niż innym młodym ludziom odbywającym staż w procesie edukacji”.

Chauprade poinformował też, że Pieskowa nie pracuje zawodowo w Rosji ani w sektorze prywatnym, ani w instytucjach publicznych. – Z tego względu w tym przypadku nie może zaistnieć konflikt interesów w pełnieniu mojego mandatu deputowanego PE – ocenił.

Radio Swoboda podkreśliło, że stanowisko stażysty daje pełen dostęp do pomieszczeń i baz danych Parlamentu Europejskiego, w tym do wewnętrznej sieci komputerowej PE.

Chauprade, francuski politolog i pisarz, należał do końca 2015 r. do Fontu Narodowego kierowanego przez Marine Le Pen. Później był deputowanym niezależnym, a następnie przyłączył się w PE do skrajnie prawicowej i eurosceptycznej Europy Wolności i Demokracji Bezpośredniej (EFDD).

Deputowany zasiada w komisji spraw zagranicznych PE i podkomisji bezpieczeństwa i obrony. W marcu 2014 r. Chauprade był obserwatorem międzynarodowym na referendum na Krymie, po którym Rosja anektowała półwysep.

źródło: ( FERL )

“Prawa ręka” Putina dodał córkę do Parlamentu Europejskiego: “Pracuje dla zastępcy, który poparł aneksję Krymu”

“Elizaveta Peskova, 21-letnia córka kremlowskiego rzecznika Dmitrija Pieskowa, pracuje jako stażystka z Aymeric Chauprade, francuskim członkiem Parlamentu Europejskiego (MEP), który publicznie poparł rosyjską aneksję Półwyspu Krymskiego w 2014 r.” – czytamy w oświadczeniu.

W tym samym czasie zastępca sam twierdzi, że nie widzi w nim nic katastrofalnego.

“Panna Peskova jest bez wątpienia córką ważnej osoby w Federacji Rosyjskiej, ale jako studentka ma ona nie mniejsze prawa niż inne młode osoby do odbycia stażu w ramach studiów. W związku z tym, wykonując swój mandat posła do parlamentu, nie może być konfliktu interesów “- podkreślił.

Jak wcześniej informowaliśmy, dziennikarze dokonali wielu interesujących odkryć dotyczących żony Dmitrija Pieskowa, sekretarza prasowego prezydenta Rosji Władimira Putina.

źródło: ( Politeka )