Szkoła: Gracze dzieci przeprowadzają ataki cybernetyczne za pomocą złośliwego oprogramowania hakerskiego

Gracze online w wieku 10 lat szukają zemsty na swoich przeciwnikach, kalecząc swoje komputery za pomocą zaawansowanego złośliwego oprogramowania, zdolnego przeniknąć do rządowych, wojskowych i biznesowych sieci komputerowych.

Międzynarodowa policja, od największego na świecie rynku złośliwego oprogramowania, który odkrył dziesiątki cyberataków w Australii, a w ciągu ostatnich kilku miesięcy detektywi NSW próbowali wyśledzić każdego użytkownika.

Obawiano się, że zbliża się poważny cyberatak.

Ale znaleźli dziesiątki dzieci, które pobrały szkodliwe oprogramowanie – w niektórych przypadkach kupując je z kartą kredytową rodziców – aby zadać zemstę przeciwnikom w świecie gier online, którzy ich pokonali.

Podczas gdy większość użytkowników, w wieku od 10 do 31 lat, z którymi rozmawiała policja, byli całkowicie nieświadomi tego, jak ryzykowne było to złośliwe oprogramowanie, pewna nastolatka z Sydney rzekomo użyła go, by spróbować włamać się do systemu komputerowego jego liceum.

Detektywi zidentyfikowali 41 osób w NSW, którzy używali szkodliwego oprogramowania i są w trakcie osobistego odwiedzania ich wszystkich.

Ostrzegają rodziców, aby bacznie obserwowali działalność internetową ich dzieci, twierdząc, że konsekwencje mogą być znacznie gorsze, jeśli złośliwe oprogramowanie dostanie się w niepowołane ręce.

“Mieliśmy szczęście, że korzystanie z tego oprogramowania w Australii było głównie wykorzystywane przez dzieci, które próbowały zdenerwować internetowego przeciwnika w grach”, powiedział Stuart Smith, zastępca komisarza ds. Stanu Zbrodni.

“Równie dobrze możliwe jest, że w niewłaściwych rękach – i przy skoordynowanej intencji – można by było użyć do atakowania systemów z wrażliwymi lub chronionymi informacjami, takimi jak bankowość, rząd, a nawet wojsko”.

Brytyjska National Crime Authority w zeszłym roku poinformowała holenderską policję o serwerze powiązanym z webstresser.org – najpopularniejszym na świecie źródłem rozproszonych ataków typu Denial of Service (DDoS) – z siedzibą w Holandii.

Ataki złośliwego oprogramowania DDoS umożliwiają użytkownikowi infiltrację innego systemu komputerowego lub witryny internetowej i spowolnienie go do punktu, w którym nie można go użyć, lub całkowitą rezygnację z ofiar.

Jest powszechnie stosowany w świecie gier online jako forma zwrotu dla przeciwnika.

W NSW policja odkryła, że ​​gracze kupowali szkodliwe oprogramowanie i atakowali zwycięskich przeciwników jako formę zemsty, grając w niezwykle popularną strzelankę Fortnite.

W kwietniu 2018 roku operacja Power Off zamknęła webstresser.org i aresztowała administratorów strony w Kanadzie, Serbii, Chorwacji i Wielkiej Brytanii.

Organy ścigania wykryły, że ponad 150 000 osób zarejestrowało się, by używać tego szkodliwego oprogramowania i przeprowadziło ponad 6 milionów cyberataków, w tym atakujących siły policyjne, instytucje rządowe i banki.

Adresy IP z Australii zostały wysłane do australijskiej policji federalnej, która zidentyfikowała większość cyberataków mieszkających w Nowej Południowej Walii.

Since September, the NSW Cybercrime Squad has been tracking down the people behind the IP addresses.

Stwierdzili, że większość stanowią nastolatki, w tym wielu, którzy mieszkali w domu z rodzicami i nie mieli pojęcia, że infiltracja systemu przez DDoS była przestępstwem kryminalnym.

W jednym przypadku 14-letni chłopiec z Tamworth użył złośliwego oprogramowania do przeprowadzenia 483 ataków DDoS przeciwko innym graczom w ciągu jednego miesiąca.

Skazany sprawca przestępstwa seksualnego został również zidentyfikowany jako jeden z użytkowników. Jego dom w Południowych Wyżynach został zaatakowany i oskarżono go o nieuprawnione naruszenie komunikacji elektronicznej.

Do tej pory detektywi wydali osiem ostrzeżeń dla nieletnich na podstawie ustawy o przestępcach młodzieżowych, wykonali cztery nakazy przeszukania i rozmawiali z 25 osobami, które były zarejestrowanymi użytkownikami złośliwego oprogramowania.

“Technologia i cyberprzestępstwa nie są przyszłością – są tu i teraz” – powiedział Smith.

“Musimy więc trzymać rękę na pulsie i szybko identyfikować, nawigować i pokonywać wyzwania.”

źródło: (DailyTeregraph.com.au)