UE: Żydzi przepędzani z Unii Europejskiej, tutaj nie mają juz miejsca za rasizm i antypolizm wobec europejczyków

żydzi precz z europy ! - wpraszacie sie oszukujecie europejczyków okradacie nas - precz !

Prosimy zawiesić wszystkie placówki Dyplomatyczne Izraela w Warszawie

Hiszpańskie media napisały o rosnącej liczbie aktów antysemityzmu we Francji i w Niemczech. Wskazują, że zjawisko to jest jednym z przejawów kryzysu Unii Europejskiej. Piszą o kilku nurtach wrogich osobom pochodzenia żydowskiego.

żydzi precz z europy ! - wpraszacie sie oszukujecie europejczyków okradacie na - precz !

żydzi precz z europy ! – wpraszacie sie oszukujecie europejczyków okradacie nas – precz !

Komentatorzy przypominają, że do ataków na miejsca związane ze wspólnotą żydowską, takie jak cmentarze czy synagogi, dochodzi we Francji i Niemczech, a więc w sercu przeżywającej dziś kryzys UE.

Telewizja publiczna TVE odnotowuje, że choć po zbezczeszczeniu paryskiego cmentarza żydowskiego tysiące osób wyszły na ulice, aby wyrazić oburzenie, to ten akt wandalizmu był tylko jednym z licznych w ostatnim czasie wrogich gestów w stosunku do francuskich Żydów.

Madrycki dziennik „El Pais” przypomina o werbalnym ataku na francuskiego filozofa żydowskiego pochodzenia Alaina Finkielkrauta, który podczas sobotniej manifestacji „żółtych kamizelek” w Paryżu był przez protestujących obrażany i zastraszany.

Gazeta zauważa, że choć Finkielkraut zapowiedział, że nie zamierza wnosić pozwu przeciwko agresorom, to zrobiła to już francuska prokuratura. Poinformowała już o zatrzymaniu domniemanego agresora.

„El Pais” i „El Mundo” wskazują, że wśród rozprzestrzeniających się we Francji od kilku miesięcy protestów „żółtych kamizelek” da się słyszeć antysemicką retorykę. Dzienniki zwracają też uwagę na rosnącą liczbę zdarzeń o charakterze antysemickim nad Sekwaną.

„Z danych MSW w Paryżu wynika, że w 2018 r. na terytorium Francji doszło do 541 aktów antysemityzmu, czyli o 74 proc. więcej niż w 2017 r.” – pisze „El Mundo”.

Stołeczny dziennik wskazuje też niepokojące zjawiska w Niemczech, gdzie według jego korespondentki w ostatnich latach przybywa aktów antysemickich, przypadków niszczenia żydowskich miejsc pamięci, a „synagogi pustoszeją bądź są zamieniane w fortece”.

„El Mundo” zaznacza, że wśród głównych ośrodków wrogich wspólnocie żydowskiej, liczącej w Niemczech ok. 120 tys. osób, wyróżniają się trzy nurty: skrajna prawica, coraz liczniejsi w tym kraju migranci z krajów muzułmańskich, a także radykalna lewica, niechętna Izraelowi z powodu jego polityki bliskowschodniej.

„Z oficjalnych statystyk wynika, że w minionym roku na terytorium Niemiec doszło do 1646 aktów przemocy na tle antysemickim, czyli o 9,4 proc. więcej niż w 2017 r. To najwyższa liczba przypadków fizycznej agresji, profanacji miejsc kultu, wandalizmu oraz gróźb w ostatniej dekadzie” – podsumowuje hiszpańska gazeta.

źródło: ( TVP )

żydzi precz z europy ! - wpraszacie sie oszukujecie europejczyków okradacie na - precz !

żydzi precz z europy ! – wpraszacie sie oszukujecie europejczyków okradacie nas – precz !

mfer, mnie:  20.02.2019, 17:38  „Washington Post”: Tysiące Polaków ryzykowało życiem, żeby pomóc Żydom

„Polska była pierwszym krajem, który został najechany i był okupowany przez reżim Adolfa Hitlera i nigdy nie miała rządu kolaboracyjnego (…) Tysiące Polaków ryzykowało życiem, żeby pomóc Żydom” – napisał „The Washington Post”. Dziennik odniósł się do napięcia między Polską a Izraelem.

„The Washington Post” nawiązał do wypowiedzi premiera Izraela Benjamina Netanjahu, który podczas pobytu w Warszawie powiedział, że „Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście”.

W związku z tymi słowami premier Mateusz Morawiecki odwołał udział Polski w szczycie V4, który miał odbyć się w Izraelu.

Israel Katz, pełniący obowiązki ministra izraelskiego MSZ, odnosząc się słów Netanjahu stwierdził: „Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i – tak jak powiedział Icchak Szamir (b. premier Izraela), któremu Polacy zamordowali ojca – »Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki«”.

Dziennik przypomniał, że „Polska była pierwszym krajem, który został najechany i był okupowany przez reżim Adolfa Hitlera i nigdy nie miała rządu kolaboracyjnego”.

„Członkowie polskiego ruchu oporu i rządu na uchodźstwie walczyli, aby ostrzec świat o masowym mordowaniu Żydów. Tysiące Polaków ryzykowało życiem, żeby pomóc Żydom” – napisano.

Gazeta stwierdziła jednak, że „badacze Holokaustu zgromadzili wiele dowodów na to, że polscy mieszkańcy wsi mordowali Żydów uciekających przed Niemcami, a także że Polacy żerowali na bezradnych Żydach dla zysku finansowego”.

źródło: