Poland: Mataczenie przed rozstrzygnięciem przetargu na dostawę bagatela 213 wozów tramwajowych

Mam nadzieję, że AW zajęło się czynnościami szczegółu jakim był zapisany i zmieniany “Pod firmę, z góry wiadomo wygrywającej przetarg Hyundai i mataczenie przed rozstrzygnięciem przetargu na dostawę bagatela 213 wozów tramwajowych.

(13 lutego) w Krajowej Izbie Odwoławczej trwa rozpatrywanie odwołania Pesy ws. przetargu na dostawy do 213 tramwajów. Nie dotyczy ono jednak piątkowego rozstrzygnięcia przetargu i wskazania firmy Hyundai Rotem jako zwycięzcy postępowania. Bydgoski producent nie podjął jeszcze decyzji, czy będzie się odwoływał od wyników przetargu.

Dziś Krajowa Izba Odwoławcza rozpatruje jedno z odwołań Pesy. Jak się dowiedzieliśmy – nie dotyczy ono samego rozstrzygnięcia przetargu. Pesa, jeszcze przed piątkowym rozstrzygnięciem, złożyła odwołanie ws. ujawnienia części tajnej ofert dotyczące specyfikacji i szczegółów technicznych.

Piątkowe rozstrzygnięcie nie jest prawomocne – do poniedziałku 18 lutego mogą wpływać odwołania. Na razie nie ma informacji o możliwych protestach. – Rozważamy, nie wykluczamy, ale w chwili obecnej nie ma takiej decyzji – mówi Maciej Grześkowiak, odpowiedzialny za komunikację w Pesie.

Przedmiotem odwołania mogłyby być np. kwestie związane z oceną ofert bądź realnością zaoferowanych przez konkurenta parametrów. W poprzednim postępowaniu to właśnie odwołania przyczyniły się do wykluczenia z przetargu Skody. Ewentualne odwołania ws. nowego przetargu, w przypadku ich pozytywnego rozpatrzenia, nie rozwiązują jednak tego, że oferta Pesy znacząco przewyższa budżet zamawiającego. (Transport Publiczny)