KOPERTY TRZASKOWSKYEGO - WARSZAWKA

Warsaw: Warszawski prezydent odbudowuje nie Polskę – Hyundai dostarczy nowe tramwaje dla Warszawy. Miasto rozstrzygnęło przetarg

Czy Koperty rozstrzygnęły warszawski przetarg na dostawę 213 Tramwaje dla miasta stołecznego Warszawa? W Polską PESE ładowano wszelkie prywatne pieniądze, takie były starania rządu Morawieckiego, a tu niespodzianka !?

Czym kieruje się Prezydent Trzaskowski ??

Hyundai dostarczy nowe tramwaje dla Warszawy. Miasto rozstrzygnęło przetarg

Nie Polska Pesa z Bydgoszczy, a koreański Hyundai dostarczy tramwaje dla Warszawy. 213 nowych tramwajów Hyundai Rotem pojedzie przede wszystkim do Wilanowa, na Gocław i Białołękę, chociaż wagony wybrane w przetargu będzie można spotkać także na istniejących trasach. Wszystkie nowe pojazdy będą niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w monitoring oraz w system informacji pasażerskiej. Szczegóły w artykule poniżej.

źródło: ( Nasze Miasto )

Rafał Trzaskowski do dymisji:

Dlaczego koreański koncern, a nie bydgoska Pesa?

Okazało się, że stolicy nie stać na producenta z Polski, którego oferta przekraczała budżet o pół miliarda złotych. Ponadto jak możemy przeczytać na stronie transport-publiczny.pl, oferta koreańskiej firmy okazała się korzystniejsza nie tylko pod względem ceny, ale także otrzymała więcej punktów w ocenie technicznej: Pesa otrzymała więcej punktów w kryterium odległości pomiędzy pierwszymi drzwiami a czołem wagonu, jednak w pozostałych kryteriach – albo mniej, albo tyle samo punktów.

Film przeznaczony dla ludzi o mocnych nerwach. Tak może być wszędzie nie obroni się człowiek sam, w Berlinie, Warszawie, Korei i innych stolicach Europy, Świata? – Zobacz film, każdy oddech może dotyczyć Ciebie? Oby Bóg miał nas w swojej opiece. Pierwszy plan w filmie dodany, aby chronić oczy dzieci.  Film/źródło: “youtu.be/9MJgt2vuuqM” Prosimy podziękować autorowi filmu.

[gamipress_points_types type=”redaktorzy” columns=”1″ thumbnail=”yes” awards=”yes” deducts=”yes” toggle=”yes” layout=”left”] [gamipress_user_rank prev_rank=”yes” current_rank=”yes” next_rank=”yes” current_user=”yes” columns=”1″ title=”yes” link=”yes” thumbnail=”yes” excerpt=”yes” requirements=”yes” toggle=”yes” unlock_button=”yes” earners=”yes” layout=”left”]

Zobacz również:

Rafał Trzaskowski boi się tego, że tysiące napływowych mieszkańców Warszawy, tzw. słoików, których na początku kampanii wyszydzał, zdecyduje się wziąć udział w wyborach i zarejestruje się w spisie wyborców. Dlatego tworzone są historyjki o zwożeniu ludzi. Do mnie dopływają odmienne sygnały – mówi Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy w wywiadzie z Wojciechem Muchą, który ukaże się w najbliższym wydaniu tygodnika “Gazeta Polska”.

Będzie Pan zwoził wyborców do Warszawy? Tego boi się Rafał Trzaskowski.

To absurd, Rafał Trzaskowski boi się tego, że tysiące napływowych mieszkańców Warszawy, tzw. słoików, których na początku kampanii wyszydzał, zdecyduje się wziąć udział w wyborach i zarejestruje się w spisie wyborców. Dlatego tworzone są historyjki o zwożeniu ludzi. Do mnie dopływają odmienne sygnały – niektórzy urzędnicy utrudniają osobom mieszkającym w Warszawie dopisanie się do spisu.

Nie obawia się Pan, że jeśli zostanie prezydentem stolicy, a rząd się zmieni, to kolejne władze będą patrzeć na Warszawę jako na „PiS-owskie miasto” i Pana osłabiać? To może wpłynąć na proponowane przez Pana obietnice.

Wierzę, że Polacy dostrzegą nasze poświęcenie, ciężką pracę na ich rzecz i wizję dalszego rozwoju Polski, co pozwoli wygrać wybory w 2019 roku. Od początku kampanii mówię, że prezydent stolicy musi być przede wszystkim pragmatycznym gospodarzem. W przeciwieństwie do mojego konkurenta mam na tym tle osiągnięcia w sferach, za które odpowiadam, jak choćby postawienie na nogi programu pracy więźniów. Kiedy przychodziłem do resortu, pracowali nieliczni, a ich długi w więzieniu, na przykład alimenty, rosły. Po trzech latach zdecydowana większość więźniów pracuje i spłaca swoje zobowiązania. Wprowadziłem kilkanaście ważnych ustaw, jak ta zakazująca odbierania dzieci z powodu biedy, reformujące system egzekucji, więziennictwa, ochronę zwierząt. Z takim samym poświęceniem chcę pracować dla Warszawy. źródło: (niezalezna.pl)

Zobacz również:

Rafał Trzaskowski, kandydat PO na prezydenta Warszawy, stwierdził, że gdy wygrają kolejne wybory, „to [środki unijne – red.] będą odmrożone”. Poseł Adam Andruszkiewicz ocenił, że polityk PO występuje przeciwko własnej rodzinie, Polsce. – Dogaduje się w Brukseli, by grozić części Polakom, że jeżeli na niego nie zagłosują, to nie dostaną pieniędzy z Unii Europejskiej – powiedział w rozmowie z niezalezna.pl poseł Wolnych i Solidarnych.

Polityk Platformy Obywatelskiej gościł wczoraj rano w Radiu Zet. Trzaskowski mówiąc o sporze z Brukselą dotyczącym praworządności, szczególnie w kontekście przyszłego unijnego budżetu, wskazywał na fakt “mrożenia” pieniędzy przez UE.

Z kolei dziś poseł Platformy miał być gościem w programie “Poranek Siódma9” w Radiu Warszawa i Radio Nadzieja. Wywiad jednak nagle odwołano. Pod pretekstem rzekomo porannej konferencji Trzaskowskiego. Ale takiej nie było…

Mam nadzieję, że pan Trzaskowski zaczął się wstydzić samego siebie. On powinien mieć problemy, żeby w lustro w ogóle spojrzeć. Dobrze byłoby, żeby się schował i nie pokazywał

– powiedział nam poseł Andruszkiewicz.

Zaznaczył, że działania Trzaskowskiego nie licują z powagą prezydenta miasta, a w wyścigu o takie stanowisko startuje.

Uważam, że jest to człowiek niegodny tego, by startować na urząd prezydenta miasta stołecznego Warszawy, on powinien zrezygnować z kandydowania, nie prowadzić rozmów i debat

– ocenił nasz rozmówca.

cenił nasz rozmówca.

Moim zdaniem należy zastanowić nad tym, czy nie powinniśmy otworzyć w końcu  paragrafu zdrady dyplomatycznej. On jawne zawiera „deale” (umowa – red.) przeciwko Polakom. Daje taki wybór: „albo pan na mnie głosuje i ja wygrywam, a jeśli nie, to ja zrobię wszystko, aby Polakom zabrać pieniądze z  Unii Europejskiej”. To jest skandal

– zakończył poseł Andruszkiewicz.źródło: (niezalezna.pl)

Zobacz również:

“Kretyńskie żarciki z rozstrzeliwania Polaków”. Przypomniano skandaliczny spot Trzaskowskiego

“Nie musisz ginąć za Rafała. Idź i zagłosuj 7 czerwca!” – tak w 2009 roku zachęcano do głosowania na Rafała Trzaskowskiego. “Kontekst jest oczywisty” – uważa Sebastian Kaleta. “Czas przeprosić” – wskazuje Dawid Wildstein.

Chodzi o krótki film zachęcający do oddania głosu na Rafała Trzaskowskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku. Na nagraniu widzimy Michała Żebrowskiego, który stoi pod murem. Po chwili pewien mężczyzna zawiązuje mu oczy. Przed oddaniem do niego strzału, Żebrowski krzyczy “Za Rafała!”. Następnie na ekranie pojawia się napis: “A Ty co zrobiłeś dla Rafała?”.

Pod zamieszczonym na Youtube.com nagraniem widnieje hasło: “Nie musisz ginąć za Rafała. Idź i zagłosuj 7 czerwca!”.

Dziś w mediach społecznościowych przypomniano filmik sprzed lat. “Trzaskowski przesadził. Tak,swego czasu, zachęcał do głosowania na siebie. Panie Trzaskowski.Kretyńskie żarciki z rozstrzeliwania Polaków, walczących o naszą wolność i wykorzystywanie tego w kampanii to po prostu bydło. Czas przeprosić” – skomentował go Dawid Wildstein.

“Jednak szok. Rafał Trzaskowski w kampanii nabijał się z rozstrzeliwania Polaków. Kontekst jest oczywisty. Wydaje mi się, że szczególnie w Warszawie, gdzie co kilkaset metrów mija się tablice o rozstrzeliwaniu takie podejście to skandal” – napisał z kolei Sebastian Kaleta.

źródło: ( doRzeczy )

Zobacz również:

…Marzena Nykiel, naczelna portalu wpolityce.pl szczerze się zasmuciła:

„Rafał Trzaskowski jednoznacznie pokazał, że stawia się poza wspólnotą. Że nie rozumie, co jest ważne dla Polaków”.

„To fakt” –  potwierdził Tulicki i na dowód pokazał wyniki sondażu CBOS, w wersji 97 proc.

Potem na ekran wkroczyło spieszone rycerstwo, które w ogromnej liczbie brało udział w defiladzie.

„Gdy całe rodziny podziwiały w stolicy grupy rekonstrukcyjne, Rafał Trzaskowski kpił w internecie: »Na defiladzie widać inwestycje sprzętowe«” – komentuje Tulicki… źródło/więcej: (OkOPress)

Zobacz również:

Rafał Trzaskowski, ubiegając się o mandat posła z krakowskiej listy Platformy Obywatelskiej, jedynie „puszczał oko do krakusów”. Tak kandydat PO na prezydenta stolicy wyjaśnia, dlaczego krytykuje pochodzenie Patryka Jakiego, mimo iż sam jest posłem z Krakowa. Ten sam Trzaskowski w 2015 r. zapewniał mieszkańców Krakowa o przywiązaniu do tego miasta.

Kandydat PO na prezydenta stolicy, były szef kampanii Hanny Gronkiewicz-Waltz chętnie podkreśla, że jest rodowitym warszawiakiem. Teraz, bo gdy walczył o mandat poselski, a partia wystawiła jego kandydaturę z Krakowa, było nieco inaczej. Zapytany o tę kwestię przez redaktora „Super Expressu” Trzaskowski tłumaczy się w następujący sposób:

– Każdy wie, że gdy kandydowałem w Krakowie, puszczałem oko do krakusów, jako polityk urodzony i wychowany w Warszawie. Nie robiłem z tego żadnej tajemnicy.

ednak w internecie nic nie ginie. W sierpniu 2015 r. „polityk urodzony i wychowany w Warszawie” pisał na Facebooku o innym „mieście rodzinnym”:

W spocie wyborczym Trzaskowskiego – oczywiście Trzaskowskiego z roku 2015, nie 2018 – padają nawet słowa o krakowskich trzech – lub „czech” – pokoleniach:

Pytany przez „Super Ekspress”o kwestię budowania kampanii na podziale między rodowitymi warszawiakami i przyjezdnymi, Trzaskowski powtarza jeden z dogmatów opozycji – że „specem od dzielenia Polaków jest Prawo i Sprawiedliwość”. Jednocześnie przyznaje, że wypominanie kadru z Pragą Czeską, co czynił jego sztab po pomyłce montażysty videoklipu Patryka Jakiego, nie jest „prawdziwą, poważną, merytoryczną” kampanią.

źródło:
Zobacz również:
Wycinki z obietnic na prezydenta Warszawy:
2. „Dofinansujemy 100 procent kosztów – nie tylko wymianę pieca, ale także przygotowanie projektu i budowę przyłącza do sieci gazowej” R. Trzaskowski 8 sierpnia 2018 r. Źródło: TVN Warszawa

„Podniosę wysokość dotacji do 12 tys. osoby najuboższe będą mogły liczyć nawet na 100 procent wsparcia w sfinansowaniu wymiany.”

R. Trzaskowski

26 listopada 2018 r.

Źródło: Konferencja prasowa Rafała Trzaskowskiego

3. „Będziemy dopłacali każdemu dziecku w Warszawie 100 zł miesięcznie do zajęć dodatkowych.” R. Trzaskowski 22 czerwca 2018 r. Źródło: TVN Warszawa

“„Od nowego roku szkolnego wprowadzimy pilotażowy program 100 zł na zajęcia dodatkowe.”

26 listopada 2018 r.

Źródło: konferencja prasowa Trzaskowskiego

Nocny Burmistrz rozkład Zbójnictwa dzienny i nocny.

Teraz uwaga, takie same rozwiązanie jak w przypadku Władimira Putina Burmistrz/Burmistrz:

Cypr: Putinowskiej ośmiornicy, raje podatkowe blokują konta

A może przepowiednia babci Gożdzikowej o Trzaskowskim ziści się: “Rafałek to nadaje się tylko do noszenia trumien”? 

Zobacz również:

Prezydent Trzaskowski napisał w piątek na Twitterze: „Mamy to! Przetarg na zakup 213 nowych tramwajów rozstrzygnięty! Nowoczesne, dostępne, niskopodłogowe pojazdy dostarczy Hyundai Rotem Company”.

– Po pierwsze ta firma nie ma doświadczenia, po drugie to będą prototypy, po trzecie to jest bardzo drogi eksperyment, który wynosi prawie 2 mld zł, więc ja nie jestem przekonany, czy warszawiaków, Warszawę stać na tak daleko idące, niesprawdzone technologie – komentuje Jacek Ozdoba, warszawski radny źródło: ( TVP )

Send us your Problem:

Please, Fill out all the fields.

Radio Station:

Your message has been sent. Thanks 😊