Global: Wpadli na pomysł jak eksplorować Antarktyde i wydobyć złoża naturalne (Movie)

RadioParrot.Com (update: 09.02.2019 < 25.02.2019 /09:59:17)

Wpadli na pomysł jak dokonać niemożliwego. Ludzie którzy żyją na naszym globie nawet nie będą tego mogli zrozumieć bo sprawa przerasta pospolitego mieszkańca planety Ziemia.

Jeden z milionerów w Roku 1941, wypowiedział: “to nasz kontynent, a naszą pracę docenią nasi wnukowie”
Na Antarktydzie, można było dokonać małego odwiertu pociskiem, który wbija się w skały na 200 metrów (w Roku 1942 dysponowano tą technologią). Można użyć było technologii chemicznej i innej. Zainstalować w nim lub nie bardzo mały ogrzewać zasilany *’reaktor atomowy’, może pracować cicho i przez lata. Jeśli chodzi o tzw. baterie jako reaktor atomowy, kilkadziesiąt lat wcześniej już były rozwiązania docieplenia atmosfery, które nie potrzebują jakiejkolwiek paliwa kopalnianego. Resztę zrobi już siła odśrodkowa i pływy oceanów.

A jak wiemy kilka Instytutów w Świecie cały czas utrzymuje teorie “Globalnego Ocieplenia”, ale jeśli podważyć to co sprzecznie przekazują do społeczności w Świecie, jest nieprawdą bo ruchy ziemi i przemieszczanie kontynentów to jest naturalny odruch planety, zmiana biegunów również. Jeżeli bieguny zmienią się to na kilku kontynentach można odczuć zmianę klimatu, ale w przeciwnym kierunku ten stan umiarkowanie zmienia się i na ziemi pozostaje stan taki jaki jest obecnie. Czyli np.: w Polsce Glob pochyli się to w tej strefie może występować ocieplenie i wysoka zmiana temperatur. W Polsce mogą zmienić się roślinności i prze lokować mogą się zwierzęta, ten region może zmienić się tak jak gorąca Hiszpania. Dla obecnej społeczności Polska może wydawać się, że nastąpiło “Globalne Ocieplenie”, ale to jest przenośnia, Ci naukowcy, którzy kłamią to może wydawać się, że jest to prawdą. Jest prawdą, ale niedopowiedzianą, czyli Zdanie urwane z kontekstu PRAWDY.

“Teoria spisku globalnego ocieplenia powołuje się na twierdzenia, że konsensus naukowy w sprawie globalnego ocieplenia opiera się na konspiracjach do wytwarzania zmanipulowanych danych lub tłumienia dysydentów. Jest to jedna z wielu taktyk stosowanych w odmowie zmiany klimatu w celu uzasadnienia politycznych i publicznych kontrowersji kwestionujących ten konsensus.Teoretycy spisku globalnego ocieplenia zazwyczaj twierdzą, że dzięki ogólnoświatowym działaniom związanym z przestępczością zawodową i kryminalną, nauka stojąca za globalnym ociepleniem została wymyślona lub zniekształcona ze względów ideologicznych lub finansowych”

Dużo wcześniej informowałem, że nastąpi odłam lodowca znajdującego się na Antarktydzie. Wystarczyło obserwować poczynania ludzi, którzy koło tych interesów kręcili się. Zrobiono to celowo, j/w poinformowałem, że to prosty sposób na topnienie lodowca.

Z uwagą zobaczcie jakie zmiany temperatur generują prądy morskie, wystarczy rozpuścić lodowiec i oceany zaczną pracować dość szybką na zmianę biegunów, tak to jest magnetyzmy, który wpływa człowiek.

“Giant Iceberg Breaks Off Antarctic Ice Shelf. Credit – British Antarctic Survey via Storyful1:54

A trillion-ton iceberg calved off the Larsen ice shelf in Antarctica on Wednesday, July 12. According to the British Antarctic Survey, the new iceberg has an area of more than 6,000 sq km (2,300 sq m), larger than the state of Delaware. Prof David G Vaughan, a glaciologist and director of science with the British Antarctic Survey, said that if the Larsen C segment of the ice shelf starts to retreat significantly and eventually collapses, “then we will see another contribution to sea level rise.” Credit: British Antarctic Survey via Storyful”

 

odsyłam również do WIKI

RadioParrot.Com (update: 09.02.2019 < 25.02.2019 /09:59:17)

Na lodowcu szelfowym Brunta pojawiły się pęknięcia. Znajduje się on na północnym wybrzeżu Antarktydy, a w efekcie od lodowca może się oddzielić góra lodowa dwukrotnie większa od Nowego Jorku. 

2019-02-24 Na lodowcu szelfowym Brunta pojawiły się pęknięcia. Znajduje się on na północnym wybrzeżu Antarktydy, a w efekcie od lodowca może się oddzielić góra lodowa dwukrotnie większa od Nowego Jorku.

2019-02-24 Na lodowcu szelfowym Brunta pojawiły się pęknięcia. Znajduje się on na północnym wybrzeżu Antarktydy, a w efekcie od lodowca może się oddzielić góra lodowa dwukrotnie większa od Nowego Jorku.

20 lutego obserwatorium NASA podzieliło się zdjęciami lodowca szelfowego, porównując widok satelitarny z 23 stycznia z obrazem uwiecznionym 30 stycznia 1986 r. Na zdjęciu z 2019 r. widoczne jest długie pęknięcie idące z południa na północ. Kolejna rysa pojawiła się w październiku 2016 r. i rozciąga się od zachodu na wschód. Ale pęknięcie w kierunku północnym jest bardziej niepokojące, ponieważ obecnie zwiększa się ono o ok. 4 km rocznie.

Jeśli dojdzie do oderwania góry lodowej, będzie ona miała ok. 1,700 km kwadratowych powierzchni, co jest ponad dwa razy większą wartością od powierzchni pięciu dzielnic Nowego Jorku. Będzie jednocześnie największą górą lodową, która oddzieli się od szlefu Brunta od 1915 roku. Rosnące temperatury na całym świecie doprowadziły do przyspieszenia zanikania lodu na Antarktydzie, a ten mroźny obszar w ostatnim czasie boryka się z odpadającymi górami lodowymi. Zjawiska te dotyczyły m.in. szeelfu Larsen C w lipcu 2017 r. oraz lodowca Pine Island we wrześniu tego samego roku i w październiku 2018.

źródło: ( livescience.com)

Co maja do powiedzenia angielscy Naukowcy znajdujący się bezpośrednio, baza umieszczona na lodowcu Brunta?

 

zobacz dokumenty (.PDF): Recent rift formation and impact on the structural integrity
of the Brunt Ice Shelf, East Antarctica  tc-12-505-2018