Motoryzacja: Syrena Meluzyna R czeka na klientów, w dobrej promo cenie – sport

POLSKA SYRENA MELUZYNA R

Syrena Meluzyna R – porównywalne parametry do Porsche 911 i wyprzedza Volkswagena, Mercedesa tej klasy, Peugeota, Holdena, Fiata i inne marki. Cena promocyjna trwa, zaledwie 60 tyś EURO.

Syrenę Meluzynę R pierwszy raz można było podziwiać 12 grudnia 2015 podczas 53. Rajdu Barbórki w Warszawie. W poniedziałek producent podał jej cenę i ilość egzemplarzy, które zostaną wypuszczone na rynek.

Dwumiejscowa Syrena Meluzyna R mierzy nieco ponad 4 m długości, 1,8 m szerokości i ma niemal 1,5 m wysokości. Żeby wprawić ją w ruch, wykorzystana została 4-cylindrowa, turbodoładowana jednostka generująca ponad 400 KM mocy. Napęd jest przekazywany na wszystkie koła.

Meluzyna R jest wyposażona w stalową klatkę bezpieczeństwa. Nadwozie wykonano z materiałów kompozytowych. Auto waży 1 100 kg.

Nowej Syreny nie zobaczymy na polskich drogach, bo jest przeznaczona wyłącznie na tory wyścigowe. Pierwszy raz została zaprezentowana 12 grudnia 2015 podczas 53. Rajdu Barbórki w Warszawie.

Składana ręcznie, przygotowana z myślą o rajdach

W poniedziałek firma AK Motors podała że cena wyjściowa samochodu to 60 tys. euro (ok. 260 tys. zł) i wyprodukowanych zostanie zaledwie 25 egzemplarzy. Trzeba pamiętać, że wysoka cena wynika z kilku czynników. Po pierwsze jest składana ręcznie, po drugie jest przygotowywana właśnie z myślą o sportach motorowych. Wersje na specjalne zamówienie mogą być wykonane według indywidualnych wymagań klientów, co także zwiększa jej cenę.

– Po 60 latach Syrena jest nadal jedną z wielkich, klasycznych, europejskich marek samochodowych. Nadszedł czas, aby Polska mogła podzielić się nią z resztą świata. Czy jest na to lepszy sposób, niż budowa samochodu wyścigowego? – pyta retorycznie Arkadiusz Kamiński, założyciel firmy AK Motor.

Producent ma w planach również wersje pojazdu, który może wyjechać na polskie drogi – Syrena Meluzyna, Syrena Kabri i Syrena Ligea. Firma uzyskała prawa do stosowania znaku Syrena dla nowoprojektowanych pojazdów w lutym 2013 r. 9 lipca 2014 r. w Warszawie założono spółkę AK Motor Polska Sp. z o.o. w celu kierowania rozwojem pojazdów marki Syrena.

źródło: (
Komentarze: Nam Polakom zbudowanie od podstaw samochodu z wykorzystaniem marki Syrena, czas to 4 lata, aby osiągnąć i prześcignąć technologię niemiecką np.: Porsche, a co byłby jak Polska wykonywała piękne i mocne samochody od 90 lat jak to robił Porsche?
Komentarze: W Niemczech jest tak, ze musza, a w Polsce jak chca to robia cos niewyobrazalnego, (Glückwunsch!)
Komentarze: Polaczkom trzeba pogratulowac, rzeczywiście buduja i przescigaja kraje rozwiniete, u nas w Hollandi jest juz bardzo zle
Komentarzeおめでとうございます