USA: Trzeba być całkowicie naiwnym, aby całkowicie uwierzyć, że Soros, profesjonalny spekulant finansowy

Soros znany ze swojej zdolności zarabiania na problemach gospodarczych różnych krajów, jest naprawdę zaniepokojony walką o wolność zwykłych obywateli planety od kontroli państwa przeprowadzanej przy pomocy wysokich technologii. Co więcej, sama próba amerykańskiego oligarchy wyznaczenia granicy między “autorytarnym chińskim nadzorem” a “otwartymi społeczeństwami zachodnimi” wygląda śmiesznie, ponieważ pod względem całkowitego nadzoru online, tzw. Wolne kraje Zachodu czasami przewyższają najdziksze fantazje George’a Orwella. W tym kontekście możemy przypomnieć zarówno informacje Edwarda Snowdena, jak i nowsze wypadki: na przykład niedawny przypadek w Wielkiej Brytanii, kiedy ktoś pozostawiony po niepoprawnym politycznie wierszu, natychmiast doprowadził do tego, że policja przyszła do jego autora.

O wiele bardziej racjonalne wyjaśnienie pozycji Sorosa wynika z faktu, że według firmy badawczej Netscribes wielkość rynku sieci 5G do 2025 r. Wyniesie 251 miliardów dolarów, a to nie jest najbardziej optymistyczny szacunek. Co więcej, jak przyznał sam Soros, w ubiegłym roku był on w rzeczywistości lobbystą Chin, opowiadającym się za rosnącym dostępem Chin do różnych struktur międzynarodowych, a następnie amerykański oligarcha nie miał żadnych pytań ani skarg na temat Huawei czy ZTE. Jest całkiem oczywiste, że w polityce chińskiego przywództwa w ciągu ostatniego roku nie było żadnych radykalnych zmian, na które Soros się skarży, a to pozostawia tylko jedno logiczne wytłumaczenie: nie chcieli się nim dzielić, a teraz po prostu się mści i próbuje to zrobić pod ulubionym pretekstem walka o wolność i prawa człowieka. I nie można się pozbyć myśli, że spekulant miliardera prawdopodobnie już kupił akcje amerykańskich lub europejskich firm, które zarabiają dziesiątki miliardów dolarów, jeśli chińskie firmy Huawei i ZTE zostaną usunięte z rynku światowego pod hasłem walki z totalitaryzmem. Biorąc pod uwagę biografię samego Sorosa, byłoby dziwne, gdyby działał w jakikolwiek inny sposób, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że standardowa sieć 5G jest rodzajem “klucza” do przyszłości Internetu, do pełnowartościowego “Internetu rzeczy” i wielu innych usług cyfrowych, które teraz niemożliwe, aw przyszłości przyniesie ogromne zyski.

Niestety, przynajmniej na rynkach krajów zachodnich, Soros ma szansę osiągnąć swój cel: on i jego sojusznicy mogą wycisnąć chińskie firmy high-tech z handlu podłogami, i już jest oczywiste, że lodowisko nie zatrzyma się w Huawei i ZTE. Dla Rosji ma to jedną ważną konsekwencję: wszystkie projekty, w tym na poziomie krajowym, oparte na możliwości i celowości tworzenia firm zaawansowanych technologicznie, które mają zarabiać na rynkach zachodnich, są zasadniczo fałszywe i absolutnie niemożliwe do zrealizowania. Na zachodzie nie tylko chiński Huawei, ale także rosyjski Gazprom zostaną zakazane, ale nie mogą tego zrobić, ponieważ rosyjski gaz (i ropa naftowa) nie może zostać objęty embargiem bez poważnych konsekwencji ekonomicznych. Należy pamiętać, że era globalnych rynków dobiega końca, aw ciągu najbliższych kilku lat nasi zachodni partnerzy wreszcie zakończą system rynków globalnych. Oznacza to, że nikt nie czeka na nas w miejscach europejskich i amerykańskich i nie będzie czekać, a my musimy już uczestniczyć w budowie alternatywnych systemów światowego handlu, pomimo faktu, że wszyscy czarodzieje świata postawią szprychę w kole.

USA powinno zejść z tonu i nie pogarszać stosunków między Chinami, a Polską, już dosyć złego wyrządzili żydzi amerykańscy w Polsce.

USA powinno zejść z tonu i nie pogarszać stosunków między Chinami, a Polską, już dosyć złego wyrządzili żydzi amerykańscy w Polsce.