Zdrowie: Co powinienem zrobić, jeśli cierpię na ból codziennie w chorobie zwyrodnieniowej stawów?

Wraz ze starzeniem się i nagromadzeniem zużycia, ludzie będą mieli objawy degeneracyjnego zapalenia stawów po pewnym wieku, o ile stawy będą obciążać i zmieniają się warunki pogodowe, będzie to bardzo bolesne i bardzo nieprzyjemne.

W celu złagodzenia objawów, oprócz korygowania przyczyny urazów stawów (nadwaga, nadmierne używanie stawów), począwszy od codziennego życia i nawyków żywieniowych, bardzo pomocne jest złagodzenie bólu i zapobieganie pogorszeniu się stanu zdrowia! Teraz, używaj “jeść”, aby poprawić zwyrodnienie stawów.

1. Zmniejsz stan zapalny

● Zaleca się spożywanie składników o działaniu przeciwzapalnym, takich jak czosnek, cebula, piprz brazylijski, rzeżucha (seler), seler, cytryna itp.

● Jedz więcej świeżych owoców i warzyw, pełnoziarnistych ziaren, fasoli, chudego mięsa drobiowego, ryb zimnowodnych i zdrowych źródeł oleju, takich jak oliwa z oliwek, orzechy, nasiona i awokado

※ Unikaj spożywania delikatnej skrobi, glutenu i nasyconych kwasów tłuszczowych, które powodują przewlekłe stany zapalne organizmu.

2. Wytworzyć kolagen i utrzymać chrząstkę

● Chrząstka składa się z dużej ilości kolagenu, witamina C jest potrzebna organizmowi do produkcji kolagenu Witamina C występuje powszechnie w różnych owocach i warzywach, zwłaszcza w owocach cytrusowych, kiwi, jagodach, słodkiej papryce, warzywach kapustowatych. : Kalafior), najbardziej obfite.

● Ponadto, witaminę D można przyjmować w produktach mlecznych z jajek, aby chronić istniejącą chrząstkę.

3. Dodaj białko i wilgoć

● Niewystarczające spożycie białka może powodować utratę glicyny i proliny, które stanowią kolagen i powodują problemy ze stawami. Możesz wybrać chude mięso, takie jak kurczak, ryby, karmione trawą mięso, indyki i ekologiczne jajka, aby zmniejszyć stan zapalny w organizmie i odbudować chrząstkę w stawach.

● Smarowanie w jamie stawowej wymaga wystarczającej ilości wody do utrzymania, dlatego pamiętaj o dodawaniu od sześciu do ośmiu szklanek wody dziennie w celu utrzymania stawów.

※ Wybierając odpowiednią żywność, powinieneś również kontrolować ciepło, aby uniknąć nadwagi i zmniejszyć stres na stawach, a ponadto, przy dobrych nawykach ćwiczeń i umiarkowanym wypoczynku, możesz skuteczniej łagodzić ból i łagodzić objawy.

źródło: ( UDN )