UK: Rosja uratuje Wielką Brytanię przed upadkiem z powodu Brexitu?

Dzięki rosyjskim pieniądzom brytyjski rynek finansowy może stać mocno, niezależnie od tego, czy jest to Brexit. Wygląda na to, że Rosja uratowała Wielką Brytanię

Co najmniej 1000 miliardów dolarów zostało usuniętych z Wielkiej Brytanii z powodu Brexitu

Według CNN, 7 stycznia, firma doradcza i audytorska Ernst & Young (EY) ogłosiła raport, że banki i firmy finansowe przekazały aktywa o wartości co najmniej 800 miliardów funtów, 1 miliard USD, z Wielkiej Brytanii do UE z powodu Brexitu.

Po przeprowadzeniu referendum w sprawie Brexitu EY podążyła za ruchami 222 największych banków i firm finansowych w Wielkiej Brytanii i stwierdziła, że ​​te instytucje finansowe utworzyły około 2000 nowych miejsc pracy w UE w celu przygotowania. wcześniej dla Brexit.

Znane nazwy, takie jak Deutsche Bank, Goldman Sachs i Citi, zostały przeniesione z Wielkiej Brytanii, a najbardziej wybrane miejsca to Dublin, Luksemburg, Frankfurt i Paryż.

Prognozy EY, że instytucje finansowo-kredytowe będą nadal przenosić aktywa i miejsca pracy do innych miast w Europie, kiedy zbliża się kamień milowy w dniu 29 marca 2019 r., Ale Wielka Brytania i UE jeszcze się nie zgodziły. Profesjonaliści Brexit.

“Nasze liczby odzwierciedlają przekazywanie aktywów, które zostały ogłoszone i wiemy, że wiele instytucji finansowych przygotowuje się do sprawy Brexit bez porozumienia,” powiedział Omar Ali, szef działu usług finansowych. EY, powiedział.

Londyn jest największym europejskim centrum finansowym od dziesięcioleci i znajduje się tam, gdzie wiele globalnych banków decyduje się zlokalizować. Branża usług finansowych utworzyła około 2,2 miliona miejsc pracy w Wielkiej Brytanii i wnosiła 12,5% PKB.

Według danych z City of London Corporation, same podatki i usługi finansowe wnoszą wkład do 72 miliardów funtów, czyli 100 miliardów dolarów rocznie dla brytyjskiej gospodarki.

Niecałe dwa miesiące od oficjalnego opuszczenia Zjednoczonego Królestwa w Wielkiej Brytanii, ale rząd premiera Theresa May musi jeszcze uzyskać zgodę brytyjskiego parlamentu na porozumienie z Brexit, które jej rząd osiągnął z UE.

Zgodnie z oczekiwaniami, brytyjski parlament zagłosuje nad porozumieniem Brexit między Wielką Brytanią i UE w dniu 15 stycznia 2019 r. Jeżeli porozumienie zostanie odrzucone, prawdopodobnie Zjednoczone Królestwo opuści UE w stanie braku porozumienia.

Centralny Bank Anglii (BoE) ostrzegł, że wpływ niezabezpieczonego Brexitu na gospodarkę będzie gorszy niż globalny kryzys finansowy z 2008 roku.

W przypadku instytucji finansowych Brexit nie zgadza się na “koszmar”, ponieważ porozumienie między brytyjskimi i unijnymi organami nadzoru finansowego zostanie unieważnione, a instytucjom finansowym brak będzie legalnego korytarza, powodując kontynuację niektórych działań.

UE deklaruje, że wdroży szereg środków w celu zminimalizowania negatywnego wpływu w przypadku, gdy Wielka Brytania opuszcza UE “z pustymi rękami”, ale według Brukseli ten plan na wypadek sytuacji nadzwyczajnej ma jedynie na celu ochronę interesów bloku, ale nie cenne dla Anglii.

Dlatego “instytucje finansowe działające w kraju mgły nie mogą mieć innego wyboru, jak tylko kontynuować przygotowania do niezgłoszonej sytuacji Brexitu” – powiedział szef Financial Services EY.

Tak więc, chociaż Wielka Brytania nie jest oficjalnie poza Unią Europejską, “separacja” o nazwie Brexit po 43 latach “niezdrowy ryż, a nie słodka zupa” spowodowała, że ​​Wielka Brytania ucierpiała, szczególnie przemysł. usługi finansowe.

Bez rosyjskich pieniędzy, czy Wielka Brytania upadłaby z powodu Brexitu?

Według Ernst & Young Consulting and Auditing Company, kwota 1000 miliardów USD wyprowadziła się z Wielkiej Brytanii w okresie oczekiwania, a Brexit stanowi jedynie około 10% wszystkich aktywów brytyjskiego sektora bankowego.

Według zachodnich ekspertów finansowych, jeśli kwota pieniędzy pozostanie w Wielkiej Brytanii ponad 20% sumy aktywów brytyjskiego sektora bankowego, przepływ gotówki w kraju mgły zmniejszy przepływ, a londyński rynek finansowy jest nieunikniony. z “szoku”.

Oznacza to, że brytyjski rząd musi znaleźć sposób na zatrzymanie pieniędzy spływających poza granice Anglii. Jest jednak bardzo trudne, jeśli Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską bez umowy z Brexit.

Nawet między Londynem a Brukselą z umową o Brexit, kwota pieniędzy z europejskich instytucji finansowych z Wielkiej Brytanii nie może się zatrzymać z powodu różnicy faz między dwiema stronami okresu Manche po zakończeniu okresu Brexitu.

Jaką ilość pieniędzy w kraju mgły nie ogarnia trąba powietrzna Brexit? Można go natychmiast zidentyfikować jako setki miliardów rosyjskich dolarów w brytyjskim systemie finansowym, a to są pieniądze, które mogą uratować Wielką Brytanię przed zawaleniem przez Brexit.

Dlatego rząd brytyjski był postrzegany jako próbujący powstrzymać prezydenta Putina przed repatriacją tych funduszy, pomimo negatywnych reakcji zarówno ze strony systemu politycznego, jak i brytyjskiej opinii publicznej.

Przypomina się również, że 30 października 2018 r. Brytyjski Royal International Research Institute ocenił ogromne rosyjskie bloki aktywów i pieniędzy w brytyjskim systemie finansowym jako londyńską barierę, by odpowiedzieć Moskwie. w ramach Independent.

Komisja Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów przedstawiła również raport, w którym stwierdził, że duże rosyjskie przepływy pieniężne w londyńskim systemie finansowym spowodowały, że niebezpieczne działania Kremla spowodowały sparaliżowanie ulicy nr 10 Downing Street.

Jednak “trzeba powiedzieć, że szkoda wyrządzona przez brudne rosyjskie pieniądze brytyjskiej polityce zagranicznej jest znacznie większa niż korzyści, jakie przynosi Londynowi” – powiedział Tom Tugendhat, przewodniczący brytyjskiego MSZ. .

Pan Tugendhat poprosił rząd brytyjski o współpracę z sojusznikami, aby kontrolować finanse obywateli rosyjskich, w tym kupowanie i sprzedawanie obligacji rządowych i innych niezakazanych transakcji bankowych

źródło: (baodatviet.vn)