Global: Samolot Rosyjskich Sił Powietrznych wystartował

Wygląd eksperymentalnego samolotu Tu-214LMK jest szczególnie zauważalny dla mediów, ponieważ nos nie mieści się w jego ciele.

Rosyjskie media niedawno opublikowały informację, że Tu-214LMK (numer rejestracyjny 64507) po ukończeniu ważnej rewizji pomyślnie ukończył pierwszy lot testowy w Gorbunov Aviation Factory. Kazań w dniu 29 grudnia 2018 r.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem PJSC Tupolew, celem konwersji Tu-214LMK było stworzenie laboratorium lotniczego z główną funkcją testowania sprzętu bombowego Tu-160M2 i w przyszłości jest bombą PAK DA.

Unikalną cechą Tu-214LMK jest to, że okrągły nos jest typowy dla cywilnych samolotów, które zostały zastąpione przez ostry nos, który nie pasuje do ciała. Jest to część Tu-160M2 wyposażona w pełny radar, podobny sprzęt awioniczny wyposażony w Tu-160M2.

Dzięki Tu-214LMK ocena i test strategicznego naddźwiękowego zamachowca Tu-160M2 zostanie znacznie skrócony, a koszt każdego startu również zmniejszy się w porównaniu do na prototypie.

Dane z testu sprzętu wojskowego zostaną przyniesione przez specjalne urządzenia, które przywróci Tu-214LMK, pomagając inżynierom Tupolewa w pełni docenić wszystkie zalety i wady nowych elementów elektronicznych przed są one oficjalnie zainstalowane na Tu-160M2.

Po zakończeniu procesu testowania przy użyciu Tu-160M2, nos samolotu może zostać obniżony i zastąpiony częścią części PAK DA, a następnie wznowiony w trakcie podróży, kiedy Tu-214LMK Umiejętność będzie nosiła inne imię.

Według komunikatu rosyjskiego Ministerstwa Obrony na początku 2018 r. Moskwa zamówiła dodatkowe 10 bombowców strategicznych dalekiego zasięgu Tu-160M2 z Unified Aircraft Corporation (UAC) Wartość kontraktu szacowana jest na 2,7 miliarda dolarów.

Po przekazaniu UAC, Tu-160M2 i Tu-22M3M i Tu-95MSM zostaną dodane do rosyjskich bombowców strategicznych, które były zbyt “zmęczone” po dziesięcioleciach obsługi międzywydziałowej. zwyczajowo

Ze względu na skupienie się na modernizacji i modernizacji floty bombowców urodzonych w okresie sowieckim, ambitny program PAK DA Rosyjskich Sił Powietrznych zostaje tymczasowo zepchnięty do końca. następny. (info: Chi Linh…)