Francja: Dwoje członków załogi zginęło w katastrofie francuskiego myśliwca Mirage 2000

W katastrofie samolotu myśliwskiego Mirage 2000, który rozbił się w środę na wschodzie Francji, zginęło dwoje członków załogi – poinformowała w czwartek późnym wieczorem minister obrony Florence Parly.

„Musimy jeszcze wyjaśnić, co było przyczyną tej katastrofy. Dochodzenie już się rozpoczęło”  – dodała szefowa francuskiego resortu obrony.
Samolot wystartował w środę do lotu szkoleniowego na niskiej wysokości z bazy lotniczej Nancy-Ochey na północnym wschodzie Francji. Na pokładzie myśliwca znajdowali się pilot – kapitan Baptiste Chirié i nawigatorka – porucznik Audrey Michelon. Z ekranów radarów maszyna zniknęła ok. godz. 11 w górzystym i zalesionym terenie w departamencie Doubs w regionie Burgundia-Franche-Comte.
Akcję poszukiwawczą, w której uczestniczyło ponad 100 osób, dodatkowo utrudniały śnieg i gęsta mgła. Szczątki maszyny i ciała członków załogi znaleziono w gminie Mignovillard w departamencie Jura w tym samym regionie, 10 kilometrów od granicy ze Szwajcarią.
Baza w Nancy-Ochey to ważna baza francuskich sił powietrznych; mieści się około 11 km na południowy zachód od miejscowości Neuves-Maisons w departamencie Meurthe i Mozela w regionie Grand Est.
źródło: ( PAP )