Lublin: Adwokat jego prawnym argumentem była siekiera, cóż?

Lubelski adwokat Mirosław P. został zatrzymany pod zarzutem znęcania się fizycznego i psychicznego nad swoją małżonką. Sąd zdecyduje o zastosowaniu wobec niego aresztu. Według śledczych P. popychał żonę, zrywał z niej ubrania, a nawet sięgał po siekierę.


Jak donosi „Dziennik Wschodni”, Mirosław P., znany adwokat lubelskiej palestry, został zatrzymany we wtorek. Śledczy zarzucają mu, że od lipca znęcał się nad swoją małżonką fizycznie i psychicznie.

Dzień po zatrzymaniu P. usłyszał zarzut. Grozi mu pięć lat pozbawienia wolności. W czwartek sąd ma zadecydować o środku zapobiegawczym wobec podejrzanego; może spędzić kilka miesięcy w areszcie, oczekując na proces.

– Mirosław P. przy użyciu siekiery utrudniał żonie sen, popychał, szarpał za ubranie i rozrywał je, rzucał przedmiotami – informuje Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie, cytowana przez dziennik.

Prokurator dodała, że do ostatniej awantury doszło w nocy z 3 na 4 stycznia. Adwokat według śledczych miał być wówczas pod wpływem alkoholu. Prokuratura nie chce ujawniać więcej szczegółów, ze względu na dobro śledztwa i samej poszkodowanej.

źródło: