Nauka: Indyjscy naukowcy odrzucili teorie Einsteina

W końcu manipulacje pseudo naukowców wyszły na światło dzienne.

Indie to duży kraj, a ludność przekracza 1,339 miliarda (zapis z Roku 2017), między innym Indie to pierwsze samoloty, technologia energetyczna, satelity. Mamy przykład nieudolnego kopiowania Indyjskiej technologii przez nazistowskie Niemcy, a dziś wykorzystywana w obecnych Niemczech i kraj ten szczyci się swoimi osiągnięciami technologicznymi. Trzeba zrozumieć człowieka i jego kulturę, a rozwiązanie naukowe nasuwa się samo.

Dziś TZW. kraje rozwinięte nie mogą się pogodzić, że Indie wysyłają SONDY w kosmos i to czynią komercyjnie, proszę zauważyć, że inne kraje mają z tym potężną trudność.

Indie to coś więcej niż populacja ludzka to harmonia wiedzy udokumentowana na pismach i wdrażana przez kraje Europy i Ameryki.

Naukowcy z Indii trafili na potężne racjonalne twierdzenia, w tym, że starożytni Hindusi wymyślili badania nad komórkami macierzystymi.

Niektórzy naukowcy na dorocznym Indyjskim Kongresie Naukowym odrzucili ustalenia Isaaca Newtona i Alberta Einsteina.

Jeśli chodzi o twierdzenia Newtona były one wymowne na czas ich odkrycia, dziś tą wiedzę rozbudowują zwykli ludzie, które ich testy zostały potwierdzone przez międzynarodowe Instytuty Badań Naukowych podaje jeden z miliona przykładów Lucjan Łagiewka, który bardzo rozbudował twierdzenie i oparł je praktyką, dodatkową wynalazł dużo bardzo potrzebnych rozwiązań technicznych np. w przemyśle transportowym.

Hinduska mitologia i teorie oparte na religii coraz częściej stają się częścią indyjskiego programu Kongresu Naukowego.

106. indyjski Kongres Naukowy, zainaugurowany przez premiera Narendrę Modi, potrwa od 3 do 7 stycznia.

Szef południowego indyjskiego uniwersytetu cytował stary hinduski tekst jako dowód, że badania komórek macierzystych odkryto w Indiach tysiące lat temu.

G Nageshwar Rao, wicekanclerz Uniwersytetu Andhra, powiedział także, że król demonów z hinduskiej epopei religijnej, Ramayana, miał 24 typy samolotów i sieć lądowisk w dzisiejszej Sri Lance.

Inny naukowiec z uniwersytetu w południowym stanie Tamil Nadu powiedział uczestnikom konferencji, że zarówno Isaac Newton, jak i Albert Einstein nie mają racji, a fale grawitacyjne powinny zostać przemianowane na “Fale Narendry Modiego”.

Dr KJ Krishnan powiedział podobno, że Newton nie “zrozumiał siły odpychające grawitacyjne”, a teorie Einsteina były “mylące”.

Krytycy powiedzieli, że podczas gdy starożytne teksty powinny być czytane  – bzdura sugerowała, że ​​reprezentują one naukę.

Indyjskie Stowarzyszenie Kongresów Naukowych wyraziło “poważne zaniepokojenie” uwagami.

“Nie podpisujemy się pod ich poglądami i nie dystansujemy się od ich komentarzy.” To niefortunne – powiedział agencji prasowej AFP Premendu P Mathur, sekretarz generalny Indyjskiego Kongresu Naukowego.

“Istnieje poważna obawa związana z tego rodzaju wypowiedziami przez odpowiedzialnych ludzi”.

Presentational grey line

Pseudonauka przechodzi od głównego nurtu do głównego nurtu

Analiza przeprowadzona przez Soutik Biswas, BBC News, Delhi

Indie mają mieszane związki z nauką.

Z jednej strony ma bogatą tradycję wybitnych naukowców – na przykład cząstka bozonu Higgsa została nazwana po części za fizyka indyjskiego i współczesną Satyendra Nath Bose Einsteina. Fizjoterapeuta Ashoke Sen jest w międzyczasie laureatem nagrody Fundamental Physics, najbardziej dochodowej nagrody naukowej na świecie.

Ale ma też długą tradycję zastępowania nauki mitami, co prowadzi do skrajnej kultury pseudonauki.

Wielu wierzy, że pod nacjonalistyczną partią BJP Narendry Modi pseudonauka przeniosła się z marginesu do głównego nurtu.

Sam Modi nadał ton w 2014 r. Swojemu dziwacznemu twierdzeniu, że operacje kosmetyczne były praktykowane w Indiach tysiące lat temu. (źródło: BBC )

 

To jest za poważny temat, aby go odkładać na półkę.