Rozrywka: interaktywny film Black Mirror firmy Netflix zapewnia kontrolę nad oglądającymi

foto z BBC

Interaktywny, wybierz swój własny przygodowy odcinek Czarnego Lustra spadł na Netflix.

W 1984 roku Bandersnatch opowiada o programistce komputerowej próbującej zaadaptować powieść fantasy do gry wideo.

Wraz z rozwojem odcinka widzowie są zapraszani do wybrania przez niego głównego bohatera – decyzji, które przesyłają fabułę w różnych kierunkach.

Powstały odcinek ma ponad bilion unikalnych permutacji ze względu na wszystkie potencjalne warianty.

  • Black Mirror dołącza do klubu “alternatywnych zakończeń”
  • Czy mógłbyś wybrać chwyt telewizyjny z własną przygodą?

Bandersnatch potrzebował 35 dni na kręcenie filmu i oglądanie zajmuje około 90 minut, wynika z serwisu Global News .

Jednak czas ten można zredukować do około 40 minut, jeśli widzowie unikają “do końca” – pętli narracyjnych, które kierują ich z powrotem do głównego wątku.

“Trudno było przez cały czas”, cytuje się twórca serialu Charlie Brooker.

Współtwórczyni Annabel Jones powiedziała: “Jedną z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia tego było tworzenie świata i różnych gałęzi, a także ograniczanie nieskończonych, nieskończonych potencjalnych odgałęzień i różnych opowieści, które możesz zrobić.”

Carla Engelbrecht, dyrektor ds. Innowacji produktu Netflix, dodaje: “Istnieją dosłownie miliony permutacji tej historii, a twoje decyzje mają znaczenie”.

Wraz z rozpoczęciem filmu widzowie są zaproszeni do dokonania pozornie banalnych wyborów, które decydują o tym, która karma śniadaniowa prowadzi Stefana lub jaką muzykę słucha w autobusie.

“Punkty wyboru” stają się bardziej znaczące i potencjalnie bardziej zmieniają życie dla Stefana, gdy historia rozwija się w kierunku jednego z pięciu możliwych zakończeń.

“To trochę jak zrobienie olbrzymiej pikowanej kołdry” – powiedział magazynowi Wireda Brooker. “To jedyna rzecz, nad którą kiedykolwiek pracowałem, w której zawaliła się fabuła.”

Netflix wcześniej eksperymentował z wieloma narracjami w programach dla dzieci Puss in Books and Buddy Thunderstruck: The Maybe Pile. (źódło: BBC )