Wiemy, że po wypiciu soku z granana, jego smak wydaje się zemstą. Chociaż nie ma oficjalnych badań nad tym, jak wiele z naszych nawyków żywieniowych na wulgarne oder , nie ma oficjalnych badań na ten temat, ale nadal lekarze wierzą w kilka interesujących rzeczy, które zmienia zapach pochwy.

Powód zmiany zapachu i smaku pochwy

1. Bardziej alkaliczna żywność, taka jak imbir i pikantne warzywa

Karen Elizabeth Boyle, MD, FACS mówi, że zdrowa pochwa ma kwaśne pH w pochwie, więc pokarm, który może zmienić pH, zmieni także skórę pochwy. Dlatego jedzenie zmienia nie tylko smak Twojego języka, ale Twój smak tykwy zrobi to samo po zjedzeniu imbiru.

2. Antybiotyki

Według dr Boyle , biorąc więcej antybiotyków zmieni naturalnych bakterii pochwy, co powoduje infekcje drożdży, a kobieta zmienia naturalne wydzielanie pochwy. Ponieważ antybiotyki zabijają naturalne bakterie , które zmieniają pH, a także zmieniają się suchość i wydzielanie. To zmienia wulgarny oder. W ten sposób Twój test dopochwowy może się również zmienić, ale kiedy musisz brać antybiotyki, musisz zażywać antybiotyki.

3. Witaminy

Jeśli potrzebujesz, weź witaminy, ale dr Boyle mówi, że przyjmując więcej witaminy B , zapach pochwy staje się dziwny , szczególnie gdy spożywasz zbyt dużo witamin. Ale nie ma powodu do paniki, ponieważ każdy, kto nie lubi kogoś, niekoniecznie jest nieszczęśliwy. Ponadto, jeśli witaminy utrzymują Cię w zdrowiu, nie przestawaj ich jeść.

4. Biała trawa

Maria Sofokles, dyrektor medyczna i ginekolog ds. Zdrowia kobiet w Princeton; Mówi, że bielenie i chlorofil są naturalnymi dezodorantami, które mogą zmienić Twój zapach.

5. Miesiączka

Dr Alissa Dweke, która jest asystentem profesora klinicznego Szkoły Medycznej w Maine Sinai, a także współautorką “We Is for Vojaena”; Mówi się, że przed i po menstruacji smak kobiecej pochwy staje się żołądkiem (jak metal żelazny), ponieważ żelazo znajduje się we krwi.

6. Ćwicz

Dr Daveck powiedział, że po spędzeniu czasu na siłowni twój smak staje się solą fizjologiczną, ponieważ w potu jest sól. Nie trzeba myśleć o konieczności jakiejkolwiek porady lekarskiej na ten temat.

Wraz z ciałem, niewielkie zmiany w zapachu i smaku pochwy nie są złe, ale kiedy wszystko zaczyna się pogarszać, możesz poznać powody, rozmawiając z lekarzem. (źródło: Vinay )