Regionalne: Tunel zakopianki w Poroninie będzie przejezdny przed świętami

W ciągu dwóch najbliższych tygodni zostanie otwarty przejazd przez tunel pod zakopianką w Poroninie – deklaruje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Główne prace budowlane na wartym około 43 mln zł – wielopoziomowym – skrzyżowaniu zakopianki z drogami prowadzącymi w stronę Bukowiny Tatrzańskiej oraz Zębu zostały praktycznie zakończone. – Robotnicy pracujący w tym miejscu wykonują obecnie już tylko działania „kosmetyczne – mówi Filip Szatanik, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, który nadzoruje Zarząd Dróg Wojewódzkich. – Teraz sypana jest ziemia na pobocza, układana kostka na ścieżce rowerowej czy czyszczony z zabrudzeń asfalt.

30 listopada cała budowa została zgłoszona przez wykonawcę jako ukończona do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.Oznacza to, ze samochody przejadą tunelem w stronę Bukowiny gdy WINB wyda zgodę na jego użytkowanie.- Planujemy inspekcję w Poroninie jeszcze w tym tygodniu – mówi Artur Kania, sef WINB.

– Jeśli wszystko będzie w porządku i nie wykryjemy żadnych nieprawidłowości to pozwolenie na użytkowanie zostanie wydane jeszcze przed Wigilią. (źródło: Gazeta Krakowska )