Kosmos: Ziemie ukryte w protoplanetarnych dyskach

Obserwacje gazowo-pyłowych dysków krążących wokół młodych gwiazd pokazały, że zaskakująco często powstają w nich planety. Najczęściej są to tzw. super-Ziemie i globy podobne do Neptuna.Około 4,6 mld lat temu nasz Układ Słoneczny był kręcącym się wirem gazu i pyłu otaczającym młodą gwiazdę. Wkrótce materia zaczęła łączyć się w skupiska. W miarę jak przyciągały one do siebie więcej materii w czasie swojej podróży wokół Słońca, rosły i zostawiały po sobie przerwy oraz pierścienie w dysku, z którego powstały. Z czasem przekształcił się on w układ, który znamy dzisiaj – z planetami, księżycami, asteroidami i kometami.

Naukowcy opracowali ten scenariusz na podstawie obserwacji dysków protoplanetarnych krążących wokół młodych gwiazd.

Teraz, na łamach pisma „Astrophysical Journal”, międzynarodowa grupa astronomów opisała wyniki obserwacji młodych gwiazd w rejonie, w którym zachodzi intensywne formowanie się nowych gwiazd, położonym w Konstelacji Byka.

Kiedy z pomocą systemu radioteleskopów Atacama Large Millimeter Array (ALMA) badacze uzyskali obrazy 32 gwiazd otoczonych dyskami protoplanetarnymi, odkryli, że aż 12 z nich (40 proc.) ma pierścienie i przerwy, które można wytłumaczyć powstawaniem nowych planet. To więcej, niż się spodziewano.

Badacze przeprowadzili też obliczenia, które pokazały, jakie planety kryją się w obserwowanych dyskach. Według nich najwięcej jest tzw. super-Ziemi (skaliste planety o rozmiarach do 20 razy większych niż Ziemia) oraz gazowych planet podobnych do Neptuna. Tylko w dwóch obserwowanych dyskach mogą występować olbrzymie planety przypominające Jowisza.

Naukowcy planują dalsze badania po zwiększeniu czułości i rozdzielczości radioteleskopów. – Nasze wyniki to ekscytujący krok w kierunku zrozumienia kluczowej fazy formowania się planet i mamy nadzieję, że dzięki planowanym ulepszeniom uda się lepiej zrozumieć powstawanie pierścieni i przerw w dyskach – mówi Feng Long z Uniwersytetu Pekińskiego.  (źródło: PAP )

______________________________________________

Komentarz/Autora:

To nie reklama: Jeśli posiadasz Huawei P20 Pro to tylko nim możesz wykonać filmik nieba z zawartością szybko latających obiektów. Daj sobie maksymalnie 14 dni na znalezienie odpowiedniego kadru z cywilizacją marzeń.

Z reguły każdym smartphone ‘m możesz wykonać filmik, ale P20 pro ukaże je w najlepszej realnej jakości, nie będziesz musiał udowadniać społeczeństwu oryginału kadru. Również możesz użyć dodatkowych opcji dokładając różne teleobiektywy.

Około 4 cywilizacje z poza Ziemi odwiedza nas i jest tego sporo, około 2000 (dwa tysiące) statków w ciągu 1-nego roku, odwiedza nasza planetę. Nie bój się tych przybyszów, wyglądają jak ludzie i posiadają okrycia jednolite w zasadności do bezpieczeństwa, są koloru: białego, jasny szary, ciemny szary, a nawet czarny.  Przy ubraniach przybyszów, ziemska kamizelka kuloodporna to papier. Materiał jednego z przybyszów jest bardzo mocny i w zasadzie cienki uzbrojony w niewidoczna elektronikę, ale nie wszystkie są takie, nie wiem dlaczego, a tylko się domyślam. Rozpoznasz ich po technologii, nie bój się hybryd (szaraków) w rzeczy samej to biologiczne roboty, nic nie zrobią Człowiekowi. Tylko jedna z ras po za ziemi nastawiona jest tak jak Człowiek z ziemi, aby bronić się bez rozmowy (te istoty są brzydkie i nie rozmawiają z ludźmi. Szaraki czasami buntują się, ale i tak nie zrobią Tobie krzywdy, chcą lub maja dość czegoś i chcą mieszkać na naszej planecie, było już kilkaset takich przypadków za obecnej ery. Mieszkali w Azji, na Antypodach i w morskich głębinach i kanałach magnetycznych naszej Ziemi.

Powiąże dodatkową statystykę (można nazwać tajną, jeśli będzie regulacja prawna, te statki będą lądować nawet na placach przy domach, ale w większości są zarejestrowane) statków wykonanych na Ziemi, które mogą i przypominają obce cywilizacje. Są to małe statki mieszczące 1 lub dwie osoby, ale również kilka istnieje, które mieszczą około 1000 osób. Jest tego znikoma część w sumie około 80 pojazdów.

W zasadności do naszej nierozwiniętej technologii możesz je uwiecznić w dobrej jakości kamerą, która już zapisuje 300 klatek/s. Wystarczy wykonywać filmiki tam gdzie szereg chmur z otwartą przestrzenią. Nie które statki nie są widoczne dla oka ludzkiego, w trakcie lotu uzyskują cień chmur, wygląda to jak przezroczysty wehikuł, ale tak nie jest.

Za 4 lub 5 lat będzie głośno o statkach, które odwiedzają naszą planetę, proszę się nie bać i nie słuchać doradców, którzy twierdzą, że ‘Obcy’ chcą zagarnąć nasza cywilizację. Było by to śmieszne i ci doradcy to źli i fałszywe społeczeństwo.

Wiem co mówię, Pozdrawiam Joseph