Chiny: Xi Jinping uczestniczył w 13. Szczycie G20 i wygłosił ważne przemówienie: Przyjmowanie odpowiedzialnego podejścia do zrozumienia kierunku światowej gospodarki

Buenos Aires, 30 listopada (Reporter Guo Jinchao Yu Ruidong) czasu lokalnego XIII Szczyt liderów G20 odbył się w Buenos Aires w Argentynie. Prezydent Chin Xi Jinping uczestniczył w pierwszej fazie konferencji i wygłosił ważne przemówienie zatytułowane “Wspinaczka na pierwszy plan i stanowcze zrozumienie właściwego kierunku gospodarki światowej”, podkreślając, że G20 powinna trzymać się otwartej współpracy, ducha partnerstwa, wiodącej innowacyjności i obopólnych korzyści. Odpowiedzialne podejście do zrozumienia ogólnego kierunku światowej gospodarki.
…Powinniśmy chronić interesy rozwoju i przestrzeń krajów rozwijających się, nadal wspierać rozwój Afryki, pomóc Afryce wzmocnić infrastrukturę i łączność, i postępować w procesie nowej industrializacji. XI podkreślił, że w tym roku Chiny 40 rocznicę reform i otwarcie. W ciągu ostatnich 40 lat, przy wsparciu społeczności międzynarodowej, Chińczycy dokonali historycznych osiągnięć rozwoju poprzez nieustannym walkę.

Dzięki reformom i otwarciu, Chiny będą niezmiennie promować nową rundę reform i otwarcie, kontynuować pogłębianie reform zorientowanych na rynek, chronić prawa własności i prawa własności intelektualnej, zachęcać do uczciwej konkurencji i podjąć inicjatywę w celu rozszerzenia przywozu. Chiny mają nadzieję, że wszystkie kraje będą współpracować w celu stworzenia wolnego, otwartego, integracyjnego i uporządkowanego międzynarodowego środowiska gospodarczego… (źródło: China News )