Gruzja: Gruzini uciekali przed pościgiem policji. Jeden z zarzutami, drugi do ekstradycji

Gruzini uciekali przed pościgiem. Jeden z zarzutami, drugi do ekstradycji

Jeden z obcokrajowców zatrzymanych w piątek na Pradze-Północ po policyjnym pościgu otrzymał w niedzielę zarzuty kradzieży z włamaniem do domu. Grozi mu do 10 lat więzienia – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie.Policjanci zatrzymali w piątek trzech obcokrajowców, którzy uciekali przed nieoznakowanym radiowozem. Próbowali zatrzymać auto do kontroli, ale kierowca to zlekceważył.

Funkcjonariusze oddali kilka strzałów ostrzegawczych. Mężczyźni wysiedli z auta i próbowali uciekać pieszo. Pościg zakończył się na ul. Siedleckiej.

Okazało się, że mężczyźni, którzy uciekali przed policjantami, to Gruzini w wieku 37 i 40 lat. W niedzielę jeden z nich usłyszał zarzuty. Jest podejrzewany o kradzież z włamaniem do domu w powiecie wyszkowskim, o uszkodzenie mienia i niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia – poinformował podkom. Damian Wroczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Natomiast, jak ustalili policjanci, drugi z mężczyzn był w Polsce nielegalnie. W poniedziałek został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej.

(źródło: PAP )