Polska: Menel, czy Polityk? Niesiołowski o pomnikach bohaterów Rzeczpospolitej – Kompromitacja

Niejaki Stefan Niesiołowski przekonuje, że Lech Kaczyński nie zasługuje na pomniki. “Zresztą większy problem będziemy mieć z Wawelem. W jakiejś cywilizowanej formie trzeba będzie przenieść parę prezydencką” – mówi “Newsweekowi”. 

We have the best servers, please donate for this 🙂
Stefan Niesiołowski w rozmowie na łamach tygodnika “Newsweek” komentował marsz, który 11 listopada przeszedł ulicami Warszawy. – Oddali 100 – lecie polskiej niepodległości skrajnym radykałom, neonazistom, rasistom… To hańba. Hańba, która zyskała twarz premiera i prezydenta. I pozostał jeszcze smoleński cyrk z odsłanianiem kolejnego pomnika Lecha Kaczyńskiego. Mam nadzieję, że doczekam chwili, gdy ten pomnik będzie wywożony do Kozłówki (do tamtejszego Muzeum Zamoyskich trafiają m.in. pomniki stawiane za czasów PRL – red.) – mówi były poseł PO, dziś działacz Unii Europejskich Demokratów.

Niesiołowski przekonuje, że każda dyktatura stawia pomniki swoim bożkom i każda fałszuje historię, PiS także. – Kreuje na bohatera najsłabszego prezydenta III RP, który pokazał, na co go stać nieudaną wyprawą do Gruzji, która o mało nie zakończyła się katastrofą. O czym doprowadził swoją poddańczością, niektórzy powiadają – wręcz tchórzostwem wobec brata, do tragedii w Smoleńsku. Przecież mógł powiedzieć: “Nie lądujemy” i skierować samolot do Witebska czy na inne bezpieczne lotnisko – ocenia polityk.

Ten pomnik jest kompromitacją i jak wszystkie pomniki sławiące fałszywy kult będzie zniszczony – podkreślił Stefan Niesiołowski.

Zdaniem Niesiołowskiego, Lech Kaczyński nie zasługuje na pomniki. Ale i nie zasługuje na to, by nim pomiatać. – Zresztą większy problem niż z pomnikiem będziemy mieć z Wawelem – dodał. – W jakiejś cywilizowanej formie trzeba będzie przenieść parę prezydencką z Wawelu. Tchórzostwo abp. Dziwisza doprowadziło do tego, że w podziemiach królów leży ktoś, kogo nie powinno tam być. Ale to są kłopoty na potem. Najpierw trzeba wygrać wybory parlamentarne.


Podcast: Niesiołowski w tym czasie jako Marszałek Sejmu (Platforma Obywatelska)