Australia: prawo australiskie wyłącznie dla bandytów (jaki Pan taki Klan?) Australia niezrównowazonym krajem, omijanie turystów trwa

Australia/Brisbane: The victim of rape defended herself and inflicted torturers with 60 knives. The court sentenced her to 10 years in prison

Ofiara gwałtu broniła się i zadała oprawcy 60 ran nożem. Sąd skazał ją na 10 lat więzienia

Australijka, która w zemście zabiła swojego gwałciciela, została skazana na 10 lat pozbawienia wolności. Lokalni dziennikarze zwracają jednak uwagę, że kobieta będzie mogła ubiegać się i przedterminowe zwolnienie.

35-letnia Roxanne Eka Peters z Capalaba na przedmieściach Brisbane we wschodniej Australii padła ofiarą gwałtu w 2015 roku. Jej oprawca straszył też, że tego samego czynu dopuści się na córce kobiety, jeżeli nie będzie mu posłuszna i nie pozwoli na kolejne gwałty w przyszłości.

W odwecie i w celu uniknięcia kolejnych gwałtów, Roxanne zabiła swojego prześladowcę. Australijka zadała przy tym 60 ciosów nożem, w tym m.in. w serce i genitalia. To jednak nie wyczerpało jej żądzy zemsty. Po zabiciu gwałciciela, kobieta przywiązała jego ciało do samochodu i ciągnęła je na linie przez prawie dwa kilometry. Później zmaltretowane zwłoki 51-latka porzuciła w ustronnym miejscu.

Podczas przesłuchania kobieta przyznała się do zabójstwa. Potwierdziła też, że jej motywacją była zemsta i obawa o córkę oraz chęć uniknięcia kolejnych gwałtów. Za morderstwo i znieważenie zwłok sąd skazał ją na 10 lat więzienia, jednak w rozstrzygnięciu pozostawił opcję ubiegania się o zwolnienie warunkowe już po dwóch latach. Roxanne będzie mogła wyjść na wolność już w 2020 roku. (źródło: WPROST )