AmRest chce podwyższyć kapitał o 70 mln euro w ofercie prywatnej z wyłączeniem praw poboru (opis)

Rada Dyrektorów AmRestu podjęła uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego o 70 mln euro, z wyłączeniem praw poboru – podała spółka w komunikacie.

AmRest podał, że podwyższenie kapitału zostanie przeprowadzone w drodze subskrypcji prywatnej, która potrwa maksymalnie 24 godziny i będzie skierowana wyłącznie do inwestorów kwalifikowanych lub instytucjonalnych.

Globalnym koordynatorem oferty i prowadzącym księgę popytu jest JB Capital Markets.

Finaccess Group, główny akcjonariusz AmRestu, oraz Gosha Holding poinformowały, że zamierzają wziąć udział w ofercie w proporcji zgodnej z ich obecnym udziałem w kapitale zakładowym spółki.

Z danych na stronie internetowej spółki wynika, że Finaccess Group ma 56,38 proc. akcji, a Gosha Holding 10,67 proc. w kapitale zakładowym.

AmRest poinformował, że nowe akcje nie mogą być emitowane po cenie niższej niż z maksymalnie 5 proc. dyskontem w stosunku do kursu AmRestu na GPW na zamknięciu sesji przed rozpoczęciem oferty.

W czwartek na zamknięciu sesji na warszawskiej giełdzie kurs AmRestu wynosił 40,75 zł.

W sierpniu przedstawiciele AmRest informowali, że spółka nie wyklucza emisji akcji o wartości 70-100 mln euro, która miałaby służyć sfinansowaniu przejęć.(PAP Biznes)

 

pel/ gor/