HU: Węgierskie linie lotnicze WizzAIR, będzie pobierana opłata za bagaż

Wizz Air znów zmienia swoją politykę bagażową. Nowe zasady wejdą w życie od 1 listopada. Pasażerowie, którzy nie wykupią usługi WIZZ Priority będą mogli zabrać za darmo tylko małą walizkę.

Za zmianami w politykach bagażowych tanich linii lotniczych czasami trudno nadążyć. W sierpniu informowaliśmy o zmianach wprowadzonych zarówno przez Ryanaira, jak i przez Wizz Aira.

Ten pierwszy przewoźnik zdecydował, że od 1 listopada 2018 roku darmowy będzie tylko mały bagaż podręczny, którego rozmiary zostaną zmienione – będzie to 40x20x25 cm zamiast 35x20x20 cm. Duży bagaż podręczny od tej pory będzie płatny (będzie go można zabrać na pokład po kupieniu pierwszeństwa wejścia do samolotu lub nadać przy odprawie za 10 euro).

Wizz Air natomiast wprowadził wówczas nieco łagodniejsze zmiany. Dotknęły one tych, którzy nie wykupili pierwszeństwa wejścia na pokład. Póki co, bagaże takich pasażerów są bezpłatnie oddawane do luku już przy stanowisku odpraw. Chodzi o walizki o maksymalnych wymiarach 55x40x23 cm. Do samolotu można zabrać bagaż, którego rozmiar nie przekracza 40x30x18 cm i można umieścić go pod fotelem.(źródło: GAZETA)