Jest to branża marginalna, o której niewielu Australijczyków wie,

…ale ostatnie wydarzenia z horroru rzucają na nią światło – a ci, którzy grają według zasad, nie są szczęśliwi. Od rozszczepiania języka do usuwania pępka i wszystkiego pomiędzy, modyfikacja ciała rozpoczęła się na całym świecie.

Ale po wielu incydentach – z których jeden miał rzekomo zakończyć się śmiercią kobiety z Nowej Południowej Walii w ubiegłym roku – przemysł, który kiedyś był w stanie działać w szarej strefie australijskiego systemu prawnego, został rzucony w centrum uwagi

Branża modyfikacji ciała była w dużym stopniu nieuregulowana od momentu powstania w latach 80., ale rząd przyrzekł zaprzestać gięcia reguł przez grupę nieuczciwych operatorów.

Minister zdrowia NSW, Brad Hazzard określił niektóre procedury modyfikacji jako “najgorszy barbarzyństwo, jakie można sobie wyobrazić”.

Wcześniej w tym tygodniu modyfikator ciała został oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci po plastikowym płatku śniegu, który wszczepił kobiecie, rzekomo dał jej śmiertelną infekcję.

Sąd orzekł, że skarżyła się na modyfikator ciała rozdzierającego bólu. Policja twierdzi, że kazano jej nie iść do szpitala i zmarła trzy tygodnie później po zatruciu krwi.

Sprawa zmusiła branżę do poważnej kontroli, ale większość modyfikatorów ciała twierdzi, że są dumne z wzorcowych standardów higieny i nalega, by zarzuty rujnowały reputację branży.

“ZROBIĄ WSZYSTKO NA BRYKNIĘCIE”

W maju, po tym, jak 37-letni mężczyzna został oskarżony o okaleczenie kobiecych genitaliów za pomocą żelazka do znakowania, pan Brad Hazzard obiecał zaatakować przemysł.

W wywiadzie dla The Daily Telegraph pan Hazzard powiedział: “Ta tak zwana modyfikacja ciała jest po prostu dziwaczna i może prowadzić do trwałego okaleczania.”

Mówiąc ogólnie o branży, Nicole Lyka, kanadyjska kobieta, która spędziła lata w branży modyfikacji ciała, powiedziała, że ​​ludzie robiący “wszystko dla pieniędzy” sprawili, że branża stała się bardziej ryzykowna niż kiedyś.

“To zawsze frustrujące, gdy dzieje się coś strasznego z powodu złych praktyków, którzy zrobią wszystko za grosze, ta wiadomość potwierdza wielu ludziom, że wszystkie mody ciała są złe lub niebezpieczne i powinny zostać zakazane” – powiedziała.

“To zawsze była tak ciągła walka i myślę, że ważne jest, aby ludzie zrozumieli, że jest pewne ryzyko (szczególnie w przypadku implantów), ale jeśli pójdziecie do renomowanego sklepu i miejsca, będą to niesamowite doświadczenia i cudowni ludzie które naprawdę chcą najlepszego i najbezpieczniejszego dla swoich klientów. “

Pani Lyka poradziła ludziom: “zróbcie swoje cholerne badania, zanim zrobicie jakieś modyfikacje ciała – zwłaszcza coś w rodzaju implantu”.

“Jest wiele osób, które nie mają odpowiedniego wykształcenia lub doświadczenia, które zrobią wszystko dla pieniędzy” – powiedziała.

MODYFIKACJA CIAŁA TRAUMY

Modyfikacja ciała jest nie tylko wykorzystywana jako sposób wyrażania siebie – coraz częściej staje się także drogą dla ofiar traumatycznych przeżyć, by odzyskać swoje ciało.

Niektóre modyfikacje obejmują wycięcie i ukształtowanie uszu tak, aby wyglądały jak elfy, a górne warstwy r skóry zostały rozcięte przed wszczepieniem im krzemu, po usunięciu markerów lub nacięcia na genitaliach i usunięciu guzików lub sutków.

Jen Brockman, dyrektor Centrum zapobiegania i wychowania seksualnego na Uniwersytecie w Kansas, bada sposoby modyfikacji ciała po traumatycznych przeżyciach.

Od 2001 r. Zajmuje się propagowaniem i zapobieganiem ofiarom, a w przyszłym miesiącu wyruszy do BMX-Net, dorocznego kongresu organizowanego w Niemczech dla ekspertów od modyfikacji ciała.

Naukowiec wytrenuje modyfikatory ciała, w tym piercerki i tatuatorów, dotyczące pracy z ofiarami urazów.

“Studia tatuażu i przekłuwania mogą być trochę szorstkie i mają historię hiper-męskości i chcemy to zmienić” – powiedziała Brockman. “Mieliśmy fantastyczną reakcję społeczności i robimy rzeczy, które działają”.

Istnieje niewiele badań naukowych dotyczących związku między ofiarami urazów a kolejnymi modyfikacjami ciała, ale pani Brockman uważa, że ​​może pomóc ludziom w ich wyzdrowieniu.

“Ludzie, którzy leczyli się z traumy historycznej, dają im możliwość odzyskania życia i jeśli modyfikacja czyni to dla niektórych ludzi, to jest piękna rzecz” – powiedziała Brockman.

“Chodzi o rekultywację i przejęcie kontroli nad ciałem i dokonywanie własnych wyborów”.

Pani Brockman miała nadzieję, że w przyszłości firmy dokonujące modyfikacji ciała połączą się z lokalną społecznością lub ośrodkami urazowymi, aby pomóc ludziom w odzyskaniu i “odbudowie” siebie.

PRZYSZŁOŚĆ PRZEMYSŁU MODYFIKACJI CIAŁA

Po ogłoszeniu tłumienia przez ministra zdrowia NSW, branża przygotowuje się do wstrząsu.

Na początku tego miesiąca firma NSW Health zaprosiła branżę kosmetyczną do pomocy w opracowaniu nowych przepisów dotyczących tego, w jaki sposób może stać się bezpieczniejszy i zmniejszyć ryzyko.

“Podczas gdy większość lekarzy praktyków i klinik robi to, co trzeba, przez pacjentów, NSW Health ma obowiązek przeprowadzania dochodzeń i reagowania na niebezpieczne praktyki” – powiedział dr Kerry Chant, dyrektor ds. Zdrowia.

“Praktycy, którzy już działają bezpiecznie, nie są celem wzmocnionych przepisów i zachęcamy ich do przekazywania nam opinii, aby pomóc nam w przygotowaniu zmian w branży.”

 

Have you had an experience with body modification. Email NEWS.COM.Australia

edit by Joseph Robert Kozubek