Autograf Hendrixa uczennicy sprzedaje się za 2000 funtów

Książka z autografami, która zawiera podpis Jimiego Hendrixa – zebrany przez uczennicę, która wpadła na niego na ulicy – została sprzedana za 2000 funtów.

70-letnia Sara Bland, pochodząca z Colchester, miała zaledwie 14 lat, kiedy zauważyła legendę gitary błąkającą się po centrum Ipswich.

Pojechała do Ipswich z przyjaciółmi na koncert popowej grupy The Walker Brothers, którzy mieli nadzieję zdobyć swoje podpisy, ale zamiast tego spotkali Hendrixa. Był wsparciem tamtej nocy.

Książka, wystawiona na aukcji w sobotę, miała cenę orientacyjną od 2000 do 3000 funtów. Został sprzedany za 2,000 funtów, osiągając cenę minimalną.

Pani Bland, która obecnie mieszka na południu Francji, powiedziała niedawno BBC, że zdecydowała się sprzedać swoją książkę z autografami po tym, jak zobaczyła inny autograf Hendrixa, który osiągnął cenę 6000 funtów na aukcji w Scunthorpe.

Powiedziała: “Pomyślałam, że mam coś, co może być wartościowe i już na to nie patrzę, więc dlaczego tego nie sprzedać?”

Zapytana, co ma nadzieję zarobić na sprzedaży, dodała: “Jeśli się sprzeda, to się sprzedaje, jeśli nie, to nie, ale cokolwiek za to dostanę, jest bardzo dobrze. Będę bardzo szczęśliwy.

Książka trafiła pod młotek podczas dwudniowej aukcji antyków i przedmiotów kolekcjonerskich w Potters Auctions Saleroom w Messingham, niedaleko Scunthorpe.

Aukcjoner Paul Potter powiedział, że “los był łaskawy” tego dnia w Ipswich w 1967 roku.

Powiedział: “Naprawdę chcieli autografów Walker Brothers, ale dostali Hendrixa.

“Podpisy Walkera sprzedają się dziś za 50 funtów lub mniej. Z drugiej strony Hendrix jest gwiazdą rocka – a jego autograf osiąga czterocyfrową liczbę w rzadkich przypadkach, gdy pojawia się na sprzedaż.